16:17 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Parlamentarai taip pat pareiškė, kad būtina pabrėžti, jog "aiškus Rusijos ir JAV įsipareigojimas pratęsti START sutartį duos apčiuopiamą teigiamą indėlį į artėjančią peržiūros konferenciją dėl Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties"

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Europos Parlamentas rekomendavo Europos Sąjungos užsienio tarnybai, atsižvelgiant į INF sutarties "žlugimą", paraginti JAV ir Rusiją atnaujinti dialogą siekiant rasti naują mechanizmą, skirtą sureguliuoti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų padėtį, sakoma EP pareiškime.

  "Atsižvelgiant į praėjusią vasarą įvykusį INF sutarties žlugimą, Europos Parlamento nariai rekomenduoja ES atstovams paraginti JAV ir Rusiją atnaujinti dialogą ir rasti būdą, kaip įdiegti naują teisiškai įpareigojantį instrumentą vidutinio ir trumpojo nuotolio raketoms", — rašoma dokumente.

  Parlamentarai taip pat pareiškė, kad būtina pabrėžti, jog "aiškus Rusijos ir JAV įsipareigojimas pratęsti START sutartį (Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-III) — Sputnik), kurios galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, duos apčiuopiamą teigiamą indėlį į artėjančią peržiūros konferenciją dėl Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties".

  INF sutartis nebegalioja nuo 2019 metų rugpjūčio 2 dienos. Po to Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė paskelbti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje ir kituose regionuose moratoriumą, jis siuntė savo pasiūlymą pagrindinėms Europos ir Azijos šalims bei įvairioms tarptautinėms organizacijoms. NATO teigė, kad moratoriumo pasiūlymas "nėra patikimas, nes nepaisoma tikrovės vietose".

  2019 metų pradžioje Vašingtonas paskelbė vienašalį pasitraukimą iš šio susitarimo, kaltindamas Rusiją ilgalaikiu pažeidimu.

  Maskva atmeta visus kaltinimus. Praėjusių metų liepos pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą dėl sutarties sustabdymo.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad visiškai laikėsi INF sutarties. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi labai rimtų klausimų Vašingtonui dėl sutarties vykdymo pačių amerikiečių. Anot jo, JAV įtarimai dėl INF sutarties pažeidimo yra nepagrįsti.

  Dar šia tema

  Pentagonas paskelbė INF sutartyje uždraustos raketos vaizdo įrašą
  JAV ekspertas mano, kad nėra jokios galimybės atgaivinti INF sutartį
  Ant šaltojo karo slenksčio: JAV išbandė raketą, kurią draudė INF sutartis
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos