16:34 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvęs ministras išreiškė nuomonę, kad jei šalys susitars, tada Kijevas gali atsidurti Maskvos įtakos sferoje

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas pareiškė apie "tikrą pavojų", kad Vakarų šalys susitars su Rusija ir kad bus sudarytas sąlyginis susitarimas "Jalta-2", o Ukraina atsidurs Maskvos įtakos sferoje.

  "Žvelgiant į tokio susitarimo galimybę — taip, aš manau, kad pavojus yra gana realus", — interviu ukrlife.tv pasakė buvęs ministras.

  Anot jo, taip atsitiks, jei Ukraina "nežais", "neangažuos savo draugų" ir "nedirbs" su Vakarų visuomenės lyderiais ir politikais.

  "Yra tokia realybė. Labai tikiuosi, kad taip neatsitiks. Tai bus blogai mums, labai blogai Vakarams ir apskritai labai blogai, nes tada prarasime pasitikėjimą tuo, kad gyvename teisingame pasaulyje", — pridūrė Klimkinas.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas penktajame Pasauliniame Holokausto forume, pasiūlė surengti JT Saugumo Tarybos nuolatinių valstybių-narių — Rusijos, Kinijos, JAV, Prancūzijos ir JK — vadovų susitikimą ir pareiškė, kad Maskva ketina nedelsdama išsiųsti atitinkamas žinutes "penketuko" lyderiams. Pasak prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, šią iniciatyvą parėmė Kinija ir Prancūzija, iš JAV ir Didžiosios Britanijos atsakymų negauta.

  Dar šia tema

  Lavrovas tikisi, kad Makrono idėjos "pasieks NATO"
  Ukrainos URM vadovas prognozuoja karą tarp Rusijos ir Baltarusijos
  Lyderių negebėjimas susivaldyti yra pavojinga valstybei silpnybė
  Rados deputatas: kursas į ES privedė Ukrainą prie skurdo
  Tegai:
  Prancūzija, ES, Kinija, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos