11:48 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot europarlamentarės, Rusija "sparčiai modernizavo savo branduolinių ginklų arsenalą, siekdama įgyti pranašumą prieš Vakarus"

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Lietuvos atstovė Europos parlamente Rasa Juknevičienė pavadino JAV pratybas, kuriose buvo imituojamas branduolinis smūgis prieš Rusiją, svarbiomis ir reikšmingomis "mūsų visų ateičiai". Savo samprotavimais politikė pasidalino asmeninėje Facebook paskyroje.

  Anksčiau Pentagonas patvirtino, kad atliko "mažo masto pratybas", kurių metu buvo treniruojamasi atsakyti į "Rusijos Federacijos agresiją". Įvykio scenarijuje buvo nenumatyta situacija, kai Europoje prasideda "karas su Rusija", kuri nusprendžia panaudoti "mažos galios branduolinius ginklus prieš objektą NATO teritorijoje". Buvo imituojama JAV reakcija, kurios metu Vašingtonas "atsakė branduoliniu smūgiu prieš Rusiją".

  Juknevičienė tvirtina, kad Rusija, "valdant Putinui, nepaisydama tarptautinių sutarčių, sparčiai modernizavo savo branduolinių ginklų arsenalą, siekdama įgyti pranašumą prieš Vakarus".

  "JAV Prezidento [Barako Obamos] politika buvo kitokia, jis skelbė gražias idėjas apie pasaulį be branduolinių ginklų ir JAV branduolinės programos iš esmės buvo pristabdytos. Atsirandantis disbalansas yra be galo pavojingas pasaulio taikai, todėl turime suprasti, koks svarbus ir reikšmingas mūsų visų ateičiai yra JAV sugrįžimas iš rožinių svajonių į realybę", — rašo europarlamentarė.

  Baltijos šalių ir Lenkijos politikai nuolat skelbia apie didėjančią "Rusijos grėsmę". Jie dažnai prašo NATO sudaryti šių šalių  teritorijose karinius kontingentus, dislokuoti techniką ir pajėgas.

  Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje. Be to, Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

  Kai kurie ekspertai mano, kad Vilnius, norėdamas įbauginti savo gyventojus, pateikia pasakų apie "baisiąją Rusiją". Portalo SONAR 2050 vyriausiasis redaktorius, politikos analitikas Semionas Uralovas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad Baltijos valstybių politinis elitas daro verslą pasitelkdamas "Rusijos grėsmę".

  Dar šia tema

  JAV biudžetas 2021 metams: pagrindinėmis grėsmėmis pavadintos Rusija ir Kinija
  JAV žiniasklaida papasakojo, kaip Vokietija "trukdo" NATO ginti Baltijos šalis
  Ekspertas: JAV — vienintelė šalis, kurios kariuomenė orientuota į intervencijas
  Estija pripažino Rusijos "grėsmę" nereikšminga ir įvertino konflikto galimybę
  JAV senatorius pagrindine grėsme Vakarams pavadino Kiniją, o ne Rusiją
  Ekspertas: artėja NATO grėsmė Rusijos atžvilgiu
  Tegai:
  Rasa Juknevičienė, Lietuva, branduolinis ginklas, branduolinis konfliktas, branduolinis karas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos