20:23 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas Japonijos imperatoriui palinkėjo stiprios sveikatos ir laimės, o šaliai ir visiems jos žmonėms visokeriopos sėkmės ir harmonijos

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Japonijos imperatorių Naruhito gimimo dienos ir Japonijos nacionalinės šventės proga, rašoma Prezidentūros pranešime.

  Pasak prezidento, Lietuvos ir Japonijos dvišaliai ryšiai tampa vis glaudesni, o šalis sieja bendros vertybės ir požiūris į globalias problemas. Prie bendrų politinių, ekonominių ir saugumo iššūkių sprendimo ypač prisideda augantis žmonių tarpusavio supratimas, kultūrų suartėjimas, artimi ir draugiški žmogiškieji kontaktai.

  "Lietuvą aplankančių japonų turistų skaičius kasmet auga, mezgasi naujos Lietuvos ir Japonijos miestų giminystės, plečiasi kultūriniai ryšiai. Viena ryškiausių mūsų valstybes siejančių asmenybių — Japonijos diplomatas Čiunė Sugihara. Minint jo išleistų "gyvenimo vizų" 80-metį, taip pat 120-ąsias jo gimimo metines, 2020-ieji Lietuvoje paskelbti Čiunės Sugiharos metais", — rašoma šalies vadovo sveikinime.

  Prezidentas Japonijos imperatoriui palinkėjo stiprios sveikatos ir laimės, o šaliai ir visiems jos žmonėms visokeriopos sėkmės ir harmonijos.

  Dar šia tema

  Nausėda: Lietuva kels klausimus, susijusius su sanglaudos politikos finansavimu
  Nausėda dėl lietuvių emigracijos planuoja ES reikalauti didesnės kompensacijos
  Nausėda atskleidė, ko reikia sutarimui dėl ES biudžeto
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Japonija

  Svarbiausios temos