09:47 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos užsienio reikalų viceministro teigimu, kartais atrodo, kad tam tikros Amerikos elito jėgos yra suinteresuotos ne normalizuoti, o atvirkščiai — destabilizuoti Vidurinių Rytų erdvę

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Kai kurios Amerikos elito jėgos yra suinteresuotos išlaikyti nestabilumą Artimųjų Rytų šalyse, kad "pagaudytų žuvis drumstame vandenyje", pasakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Michailas Bogdanovas, praneša RIA Novosti.

  "Kartais atrodo, kad tam tikros Amerikos elito jėgos yra suinteresuotos ne normalizuoti, o atvirkščiai — destabilizuoti Vidurinių Rytų erdvę. Siekdami pasinaudoti politiniu neapibrėžtumu ir nenutrūkstamais konfliktais, pagaudyti, kaip sakoma, žuvis drumstame vandenyje. Iš šios serijos — Soleimanio, kuris, beje, reikšmingai prisidėjo prie kovos su terorizmu, visų pirma, prie IGIL* sutriuškinimo, likvidacija", — pasakė Bogdanovas interviu Graikijos leidiniui "To Vima".

  Kita vertus, Bogdanovas atkreipė dėmesį į tai, kad JAV skamba pareiškimai, panašūs į tai, kaip, pavyzdžiui, JAV prezidentas Donaldas Trampas kalbėjo Kongrese apie norą "baigti karus Artimuosiuose Rytuose" ir apriboti ar bent sumažinti JAV kariuomenės pajėgas karštuose taškuose.

  "Šių planų įgyvendinimas neabejotinai pagerintų situaciją regione", — pabrėžė Bogdanovas.

  Padėtis Artimuosiuose Rytuose tapo įtempta po to, kai gruodžio pabaigoje amerikiečių pajėgos smogė į šiitų "Kataib Hezbollah" objektus Sirijoje ir Irake. Po to judėjimo rėmėjai puolė amerikiečių diplomatinę atstovybę Bagdade, o po to Vašingtono specialios operacijos metu buvo nužudyti Irano generolas Kasemas Soleimanis ir Irako šiitų sukilėlių vadovo pavaduotojas Abu Mahdi al-Muhandis. JAV mano, kad jie buvo prisidėję prie ambasados užpuolimo.

  *Rusijoje uždrausta teroristų organizacija        

  Dar šia tema

  Kaip Vašingtonas bando išlaikyti įtaką Artimuosiuose Rytuose
  Analitikas prognozuoja "pražūtingesnius" JAV armijos išpuolius
  Trampas: JAV siekia nutraukti konfliktus Artimuosiuose Rytuose

  Svarbiausios temos