04:08 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (492)

  Pasak Lietuvos prezidento, dialogas tarp dviejų šalių užmezgamas, tačiau yra problemų, kurios iki šiol nėra išspręstos

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Lietuva tęs diskusiją su Baltarusijos valdžia dėl Baltarusijos atominės elektrinės (AE) saugumo, pareiškė respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

  "Mes tęsime diskusijas su Baltarusijos valdžia (dėl Baltarusijos AE — Sputnik), kad rastume sprendimus, kurie būtų geri abiem pusėms", — pareiškė Nausėda interviu Baltarusijos kanalui "ONT".

  Anot Lietuvos vadovo, dviejų šalių santykiai "gerėja", o šalims pavyko užmegzti "tam tikrą dialogą", ir Vilnius norėtų jį tęsti.

  Tuo pačiu metu, kaip pareiškė Nausėda, Vilniaus ir Minsko santykiuose yra tam tikrų "raudonųjų linijų", susijusių su Astrave statoma atomine elektrine.

  "Mes vis dar nesame patenkinti šios atominės elektrinės kokybės reikalavimais ir norėtume apginti Lietuvos interesus", — pasakė Nausėda.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Astravo AE

  Vilnius, uždaręs savo Ignalinos atominę elektrinę ir nesugebėjęs pastatyti Visaginos atominės elektrinės, beveik nuo pat pradžių griežtai priešinosi branduolinės energetikos objekto sukūrimui Baltarusijoje. Baltarusijos AE statoma netoli Astravo, už 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės, ir Vilnius tai naudoja kaip vieną pagrindinių argumentų, kad kaimyninėje šalyje esanti atominė elektrinė gali kelti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Anot Lietuvos valdžios, branduolinis objektas kaimyninėje šalyje neva "neatitinka" saugumo reikalavimų. Tokie pareiškimai tęsiasi net nepaisant to, kad į Baltarusijos AE reguliariai atvyksta tarptautiniai ekspertai, įskaitant TATENA, kurie nerado trūkumų.

  Minskas tokią Lietuvos poziciją vadina politiškai pagrįsta ir siūlo derėtis, kaip būtų galima bendradarbiauti parduodant ir perkant elektrą. Tuo pačiu metu Lietuvoje praėjusių metų pabaigoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis importuoti elektrą iš "nesaugių" atominių elektrinių, turint omenyje objektą Baltarusijoje.

  Fizinis pirmojo Baltarusijos AE bloko paleidimas numatomas 2020 metų pirmąjį ketvirtį. Remiantis kai kuriais duomenimis, antrasis blokas gali būti paleistas jau 2021 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (492)

  Dar šia tema

  Baltarusijoje atskleidė "gaisro Astravo AE", išgąsdinusio Lietuvos VSD, detales
  Minskas pagrasino sankcijomis už Astravo AE eksploatacijos pradžios terminų nesilaikymą
  Seimas Astravo AE pavadino "grėsme" pačiai Baltarusijai
  Ekspertas: Lietuva niekada nesutiks atsisakyti kalbų apie Astravo AE
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Lietuva, Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos