17:11 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Antradienį organizacijoje vyko ryšių su priimančiąja šalimi komiteto posėdis, kuriame Rusija vėl iškėlė šią temą

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusija paprašė JT arbitražo procedūros, kad išspręstų situaciją dėl JAV nuolatinio atsisakymo išduoti vizas užsienio diplomatams, rašo RIA Novosti.

  Antradienį organizacijoje vyko ryšių su priimančiąja šalimi komiteto posėdis, kuriame Rusija vėl iškėlė šią temą.

  "Rusija ir daugelis kitų JT valstybių narių reikalavo ne tik pateikti klausimą <...> arbitražui, bet ir pradėti savo darbą esamai situacijai išspręsti", — rašoma pranešime.

  JT atstovas pažadėjo šią informaciją perduoti generaliniam sekretoriui Antonijui Guteresui.

  Šaltinio teigimu, Rusijos poziciją palaikė Kinija, Iranas, Sirija, Kuba, Baltarusija, Nikaragva.

  "Tikimės, kad generalinis sekretorius priims tinkamą sprendimą ir pradės arbitražo procedūrą", — teigė naujienų agentūros šaltinis.

  Vizų išdavimas

  Gruodžio mėnesį JT Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, raginančią JAV greitai išduoti įvažiavimo vizas delegatams, vykstantiems dalyvauti JT renginiuose.

  Dokumente nurodoma, kad jei per pagrįstą ir ribotą laiką nebus išspręstos vizų išdavimo problemos, "bus rimtai svarstoma galimybė imtis Susitarimo dėl būstinės 21 skyriuje numatytų priemonių". Ginčus reikia spręsti arbitražu tarp Jungtinių Tautų ir Jungtinių Valstijų.

  Problemos dėl vizų išdavimo Rusijos diplomatams, norintiems dalyvauti tarptautiniuose renginiuose JAV, pradėjo kilti reguliariai nuo 2014 metų, smarkiai pablogėjus dvišaliams santykiams dėl padėties Kryme ir Donbaso. 

  2017 metais Rusijos diplomatai, išsiųsti į ambasadą JAV, generalinį konsulatą ir nuolatinę misiją prie Jungtinių Tautų, susidūrė su problemomis.

  2019 metais daugeliui asmenų, kurie turėjo dalyvauti JT Generalinės Asamblėjos plenariniuose posėdžiuose ir atskirų jos komitetų darbe, nebuvo leista atvykti.

  Dar šia tema

  Rusijos URM kaltina JAV pradėjus vizų karą
  JT generalinis sekretorius remia Rusiją po JAV atsisakymo išduoti vizas diplomatams
  JAV pranešė apie sunkumus išduodant vizas kai kuriems studentams iš Rusijos
  Tegai:
  viza, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)

  Svarbiausios temos