19:07 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Priėmus įstatymų pakeitimus, Lietuvos karo policijos pareigūnai turės įgaliojimus atlikti administracinių nusižengimų tyrimus dėl veikų, su kuriomis jie susiduria vykdydami savo funkcijas

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Šiandien šalies vyriausybė pritarė įstatymų projektams, pagal kuriuos išplečiami Lietuvos kariuomenės Karo policijos įgaliojimai administracinių nusižengimų tyrimo, paramos saugumui bei mobilumui srityse, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

  Seimo pastatas, archyvinė nuutrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pranešime teigiama, kad šie pakeitimai leis pereiti ir prie aukštesnių asmens duomenų tvarkymo standartų bei efektyviau užtikrinti priimančiosios šalies paramą atvykstantiems NATO sąjungininkams.

  Priėmus įstatymų pakeitimus, Lietuvos karo policijos pareigūnai turės įgaliojimus atlikti administracinių nusižengimų tyrimus dėl veikų, su kuriomis jie susiduria vykdydami savo funkcijas. Taip pat jie galės užtikrinti oficialių svečių, atvykstančių Krašto apsaugos ministro ar kariuomenės vado kvietimu, apsaugą.

  "Naujoji tvarka leis sumažinti administracinę naštą karo policijos pareigūnams ir sutrumpinti administracinio tyrimo proceso trukmę, ypač kai į šalį atvyksta vis daugiau sąjungininkų karių", — sako Lietuvos kariuomenės Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Laimas Baliūnas.

  Karo policijai papildomai būtų pavesta atlikti administracinius tyrimus dėl tokių veikų, kaip narkotinių medžiagų ir alkoholio vartojimas, smulkios vagystės, kt. Ankščiau Karo policija, susidūrusi su šiais pažeidimais, surinkusi visą medžiagą, privalėdavo ją perduoti policijai, kuri ir atlikdavo administracinį tyrimą.

  Šie pakeitimai įsigalios nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos, kai juos patvirtins Seimas.

  Dar šia tema

  Policija daugiau dėmesio skirs prekybos centrams
  Marijampolės apskrityje rastas artilerijos sviedinys, šoviniai ir kaulai
  Karinis siurrealizmas arba Kaip penki kariai pasiklydo miške
  Tegai:
  Karo policija, Lietuva

  Svarbiausios temos