15:28 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kariuomenių vadai aptarė Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" ir Lenkijos kariuomenės 15-osios mechanizuotosios brigados afiliacijos prie NATO tarptautinio Šiaurės Rytų divizijos štabo klausimus

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Šiandien Rukloje Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys susitiko su Lietuvoje besilankančiu Lenkijos Generalinio štabo viršininku generolu Rajmundu Andžejčaku, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

  Kariuomenių vadai aptarė Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" ir Lenkijos kariuomenės 15-osios mechanizuotosios brigados afiliacijos prie NATO tarptautinio Šiaurės Rytų divizijos štabo klausimus, jiems taip pat buvo pristatyta NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės veikla, turima kovinė technika bei ginkluotė.

  Prieš mėnesį Vilniuje Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų susitikimo metu buvo priimtas sprendimas dėl Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" ir Lenkijos kariuomenės 15-osios mechanizuotosios brigados prisijungimo prie NATO tarptautinio Šiaurės Rytų divizijos štabo, esančio Elblage, Lenkijoje.

  Kovo mėnesio pradžioje planuojama, kad atsakomojo vizito į Lenkijos kariuomenės 15-ąją mechanizuotąją brigadą vyks ir Lietuvos kariuomenės vadas.

  Baltijos šalių ir Lenkijos politikai nuolat skelbia tariamai augančią "Rusijos grėsmę". Jie prašo NATO sąjungininkų pagalbos, dislokuoja aljanso kontingentus savo teritorijoje ir pasirašo gynybos sutartis su JAV už dideles sumas.

  Pabradės poligono teritorijoje iki pavasario dislokuotas JAV kariuomenės pirmosios divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas, kartu su 30 "Abrams" tankų, 25 pėstininkų kovos mašinomis "Bradley" ir kitais ginklais. 

  Neseniai paskelbtoje ataskaitoje Lietuvos valstybės saugumo departamentas pavadino Rusiją "didžiausia grėsme Lietuvos saugumui ir užsienio politikai".

  Savo ruožtu Rusija ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Be to, Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus NATO pajėgos šalia Rusijos Federacijos sienų išaugo septynis kartus, o NATO naudoja Vakarų isteriją tik tam, kad telktų ginklus ir kontingentus.

  NATO valstybių narių gynybos išlaidos
  © Sputnik /
  NATO valstybių narių gynybos išlaidos

  Dar šia tema

  Karinis patriotinis cirkas: Lietuvos kariuomenė kenčia nuo pinigų trūkumo
  Lietuvos kariuomenė įsigis 8 vilkikus už pusšešto milijono eurų
  Lietuvos kariuomenė gaus naujus karinius sunkvežimius AROCS
  Tegai:
  NATO, Lietuva, Lenkija, kariuomenė

  Svarbiausios temos