00:38 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Politikė pabrėžė, kad 1993 metais Lietuva buvo viena iš organizacijos įkūrėjų, o viena iš asamblėjos sesijų vyko Vilniuje

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Seimo narė, partijos "Rusų aljansas" narė Irina Rozova kreipėsi į Seimo valdybą prašydama nustatyti oficialią poziciją dėl Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos (TOA). Apie tai pranešė "TASS".

  "Prašau apsvarstyti ne tik mano dalyvavimą šitame susitikime, bet ir apskritai Lietuvos Respublikos dalyvavimą asamblėjos darbe", — pareiškė politikė.

  Ji pabrėžė, kad Lietuva yra viena iš organizacijos įkūrėjų, o viena iš asamblėjos sesijų vyko Lietuvos sostinėje — Vilniuje.

  Skandalas aplink Rozovą

  Rugpjūčio viduryje buvo surengtas neeilinis Seimo NSGK posėdis dėl VSD pateiktos informacijos, susijusios su Rozovos ir Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikla Tbilisyje.

  Interviu Sputnik Lietuva deputatė teigė, kad prieš komandiruotę Lietuvos parlamentarai turi gauti valdybos leidimą ir parašyti prašymą. Rozova pažymėjo, kad buvo laikomasi visų būtinų procedūrų.

  Anot jos, neigiama kolegų reakcija sukėlė nuostabą. Ji taip pat pabrėžė, kad deputatai turėtų džiaugtis, kad Lietuvai yra atstovaujama įvairiose tarptautinėse vietose, taip pat ir Tarpparlamentarinėje ortodoksų asamblėjoje.

  Vėliau paaiškėjo, kad praėjusių metų sausį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis iš Valstybės saugumo departamento (VSD) gavo neklasifikuotą laišką su informacija apie tai, kodėl Rozovai nebuvo leista naudotis svarbiais duomenimis. Konservatoriai teigė, kad šie duomenys gali kelti "grėsmę" Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad informacija apie Rozovą neleidžia jai dirbti koalicijoje su LLRA-KŠS frakcija.

  Konservatorių partija garsėja savo rusofobine pozicija bei antirusiškomis iniciatyvomis. Parlamentarai pasiūlė legalizuoti sovietų karių paminklų griovimą, pripažinti Lietuvos komunistų partiją "nusikalstama organizacija" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

  Dar šia tema

  Kasčiūnas atskleidė, už kokius veiksmus Rozovai ketinama skelbti apkaltą
  Estijos parlamentarui nesuteikta prieiga prie NATO paslapčių dėl dažnų kelionių į Rusiją
  "Rusų aljansas" Rozovos bylą laiko "hipotetiniu perlenkimu"
  Tegai:
  Lietuva, Seimas, Irina Rozova

  Svarbiausios temos