05:25 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Gitanas Nausėda pažymėjo, kad po apsilankymų savivaldybėse, pokalbių su vietos politikais ir gyventojais tampa akivaizdu, kad reikia keisti regioninę politiką ir savivaldybėms reikia daugiau galios ir įrankių

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė esąs pasirengęs suteikti savivaldybėms daugiau savarankiškumo, pranešė prezidento spaudos tarnyba.

  Президент Литвы Гитанас Науседа по время поездки в Мариямпольский регион, 26 февраля 2020 года
  Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda su savo komandos nariais trečiadienį dirbo Kazlų Rūdoje, Marijampolės regione.

  Trečiadienį prezidentas ir jo komandos nariai lankėsi Kazlų Rūdoje, Marijampolės regione. Nausėda ir jo patarėjai susitiko su Kazlų Rūdos, Marijampolės, Kalvarijos bei Vilkaviškio ir Šakių rajonų merais, bendruomenių lyderiais, švietimo ir kultūros darbuotojais, ūkininkais, nevyriausybinėmis organizacijomis ir verslo atstovais.

  Президент Литвы Гитанас Науседа с мэрами Мариямпольского региона, 26 февраля 2020 года
  Šalies vadovas ir jo patarėjai susitiko su Kazlų Rūdos, Marijampolės, Kalvarijos bei Vilkaviškio ir Šakių rajonų merais, bendruomenių lyderiais, administracijos vadovais, švietimo ir kultūros darbuotojais, ūkininkais, nevyriausybinėmis organizacijomis ir verslo atstovais.

  Prezidentas pažymėjo, kad po apsilankymų savivaldybėse, pokalbių su vietos politikais ir gyventojais tampa akivaizdu, kad reikia keisti regioninę politiką ir savivaldybėms reikia daugiau galios ir įrankių.

  "Pavyzdžiai rodo, kad kai kurios, net ir mažosios savivaldybės yra pasiruošusios imtis didesnės atsakomybės. Vietoje spręsdamos nacionalinės svarbos klausimus jos savo iniciatyvumu gali pranokti centrinę valdžią ir eiti spartesniu žingsniu, nei numato regionų politika", — teigė Gitanas Nausėda.

  Prezidentas ir jo patarėjai turėjo 15 skirtingų susitikimų. Visų pirma, ekonominės ir socialinės politikos grupė aptarė socialinės piniginės paramos ir socialinių paslaugų sistemos situaciją savivaldybėse, aktyvaus ir sėkmingo senėjimo klausimus, verslo aplinką ir galimybes. Aplinkos ir infrastruktūros grupė susitiko su ūkininkais bei su "IKEA Industries" atstovais. Nacionalinio saugumo grupės patarėjai aptarė policijos atstovų ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos iššūkius.

  Президент Литвы Гитанас Науседа по время поездки в Мариямпольский регион, 26 февраля 2020 года
  Šalies vadovas ir jo patarėjai turėjo 15 įvairių susitikimų.

  Susitikime su vietos bendruomenėmis prezidentas pabrėžė, kad jos geba greitai ir gerai atliepti aktualius vietos žmonių rūpesčius, yra labai svarbios pilietiškumo ugdymui.

  Президент Литвы Гитанас Науседа сажает дуб на родине Йонаса Басанавичюса, 26 февраля 2020 года
  Pasak šalies vadovo, vietos bendruomenės geba greitai ir gerai atliepti aktualius vietos žmonių rūpesčius, yra labai svarbios pilietiškumo ugdymui.

  Be to, vizito metu Nausėda apsilankė tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimtinėje — Ožkabalių kaime — ir pasodino ąžuoliuką.

  Президент Литвы Гитанас Науседа сажает дуб на родине Йонаса Басанавичюса, 26 февраля 2020 года
  Darbo dienos Marijampolės regione metu prezidentas apsilankė tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimtinėje — Ožkabalių kaime — ir pasodino ąžuoliuką.

  Dar šia tema

  Pinigų yra, bet Lietuvai jų nereikia
  Lietuva pasirašė deklaraciją dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo
  Nausėda darbo dieną praleis Kazlų Rūdoje
  Tegai:
  susitikimas, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos