06:00 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Konservatorių frakcijos Seime atstovas pasipiktino, kad viešai neskelbiama, kurioje šalyje atostogavo Skvernelis, anot jo, taip daroma iš baimės prarasti rinkėjų balsus

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas Seime Mantas Adomėnas pasiūlė uždaryti ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, grįžusį iš šalies, kurioje fiksuojami karonaviruso atvejai, į karantiną iki spalio 11 dienos, kai vyks Seimo rinkimai.

  "O gal ta proga būtų galima Premjerą uždaryti į karantiną iki, sakykime, spalio 11 dienos? Kiek problemų išsispręstų vienu ypu..." — parašė savo Facebook paskyroje Adomėnas.

  Pasak jo, tai, kad premjero atstovai viešai neskelbia, kurioje šalyje atostogavo Skvernelis, glaudžiai susiję su artėjančiais Seimo rinkimais. Ir "kalbėjimas eufemizmais", Adomėno manymu, vyksta tik dėl noro išsaugoti rinkėjų pasitikėjimą.

  "Kas ką čia bando apgauti? Nuslėpti nuo rinkėjų, kad Skvernelis atostogauja Ispanijoje ar tai Italijoje, nes paskui nebebalsuos? "O kodėl ne kaimo turizmo sodyboje, prie kūdros?", bijo kad sakys? Įsižeis, kad jam Lietuvoje per prastai atostogauti? Ar kas čia yra?" — samprotauja Adomėnas.

  Komentaruose po šiuo įrašu socialinio tinklo vartotojai daro prielaidą, kad premjeras atostogavo Ispanijoje. O ir Adomėnas tvirtina, kad "neoficialiomis žiniomis" tai yra tiesa.

  Trečiadienį Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso plitimo, Saulius Skvernelis buvo priverstas sugrįžti iš atostogų. Premjero patarėjas patvirtino, jog Skvernelis atostogavo valstybėje, kurioje jau fiksuojami koronaviruso atvejai.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ligos protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-2019.

  Žmonių, užsikrėtusių žemyninėje Kinijoje, skaičius jau viršija 78 tūkst. žmonių, 2744 mirė, per 32 tūkst. išgydyti. Remiantis naujausiais PSO duomenimis, 37 šalyse už Kinijos ribų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2790, mirė 44 žmonės.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Ekspertai pranešė apie naujų koronaviruso židinių galimybę
  Sostinės Santaros klinikose atšaukiamos planinės operacijos
  Estijoje nustatytas pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis
  Tegai:
  koronavirusas, Mantas Adomėnas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos