16:25 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)

  Buvusi Seimo narė patvirtino, kad viešame kreipimesi į Nausėdą "Dėl ypatingų priemonių atstatant pasitikėjimą teisingumo įgyvendinimu" apžvelgtas dešimtmetį trukęs Kauno pedofilijos bylos nagrinėjimas

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Penktadienį 21 nusipelnęs Lietuvos pilietis išplatino viešą kreipimąsi į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą "Dėl ypatingų priemonių atstatant pasitikėjimą teisingumo įgyvendinimu". Šia informacija savo Facebook pasidalino buvusi Seimo narė Neringa Venckienė.

  Pasak jos, kreipimesi apžvelgtas dešimtmetį trukęs Kauno pedofilijos bylos nagrinėjimas, primintas Seimo atliktas šios bylos aplinkybių tyrimas.

  Buvusi politikė tvirtina, jog Seimas nustatė aplaidumą ir vilkinimą, tiriant įtarimus dėl galimos pedofilijos faktų, dėl ko tikriausiai "buvo prarasta galimybė nustatyti tiesą". Be to, Venckienė atkreipia dėmesį, kad kreipimesi pažymima, jog nebuvo ištirtos ir su šia byla susijusios žmogžudystės bei vadinamieji nelaimingi atsitikimai; piliečiams iki šiol nėra pateikta jokių paaiškinimų dėl daugelio šios bylos įvykių.

  "Man sunku komentuoti šią bylą ir teismo sprendimą, kurio vykdymas buvo galimai neteisėtas ir kuris turėjo skaudžias pasekmes mano dukterėčiai, visai mūsų šeimai. Tačiau aš labai pritariu pagrindinei kreipimosi minčiai, kad ši byla, kaip ir kai kurios kitos garsios bylos, kurių tyrimai ir procesai teismuose nedavė jokių rezultatų, atskleidžia gilią institucinę teisėsaugos krizę", — rašo Venckienė.

  Tačiau šiuo metu teismo belaukianti buvusi teisėja pripažįsta, kad nelabai tiki, jog dabartinėmis sąlygomis Lietuvos politinis elitas sutiktų svarstyti esmines šios srities reformas, nustatant ir visuomenės įtraukimą į teisingumo įgyvendinimą.

  "Pasiūlymas Prezidentui inicijuoti Ypatingojo prokuroro institucijos steigimą, man atrodo, yra vertas dėmesio ir lengviau įgyvendinamas, kadangi panaši institucija pasiteisino ir kitose šalyse. Lietuvos sąlygomis specialia parlamentine procedūra įgalioto nepriklausomo prokuroro įsikišimas praverstų visose visuomenei reikšmingose (vadinamose "rezonansinėse") bylose", — priduria Venckienė.

  Venckienės byla

  Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

  Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Lietuvos valdžia kaltina buvusią Seimo narę tariamai neįvykdžius teismo sprendimo perduoti jos brolio dukrą mergaitės motinai, taip pat priešinosi policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namą ir jėga paėmė Deimantę.

  Venckienė 2013 metais buvo priversta išvykti su sūnumi Karoliu į JAV. JAV teisėsauga grąžino Venckienę į Lietuvą pernai lapkritį. Iškart po atvykimo į Lietuvą moteris buvo sulaikyta, jai iš pradžių buvo paskirtas dviejų mėnesių sulaikymas. Tačiau vėliau ji buvo paleista už užstatą.

  Šiuo metu jau taikomos šios kardomosios priemonės — intensyvioji priežiūra, taip pat užstatas ir dokumentų paėmimas.
  Pati Venckienė mano, kad jai taikomos ribojamosios priemonės nėra adekvačios. Ji net reikalavo, kad Panevėžio apygardos teismas, kuris kovo 3 dieną pradeda jos bylos nagrinėjimą, panaikintų visas jai skirtas kardomąsias priemones. Buvusi teisėja taip pat pažymėjo, kad prevencinės priemonės buvusiems jos kolegoms, įtariamiems kyšininkavimu ir kitais sunkesniais nusikaltimais, yra švelnesnės.

  Kaltinimai Venckienei buvo pateikti sausio pradžioje. Baudžiamasis kodeksas už inkriminuojamas buvusiai teisėjai nusikalstamas veikas numato įvairias bausmes, tarp jų — laisvės atėmimą iki trejų metų. Venckienės byloje keturi asmenys yra pripažinti nukentėjusiaisiais, pateiktas civilinis ieškinys neturtinei žalai atlyginti.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)

  Dar šia tema

  Teismas paleido Neringą Venckienę į laisvę
  Apeliacinis teismas apsisprendė, koks teismas nagrinės Venckienės bylą
  Venckienė reikalauja panaikinti visas jai paskirtas kardomąsias priemones
  Tegai:
  teisėsauga, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos