04:32 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Susitikime su Liuksemburgo užsienio reikalų ministru Rusijos URM vadovas prisiminė "geriausius laikus" Maskvos ir Briuselio santykiuose

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Maskva neabejoja, kad anksčiau ar vėliau Rusijos ir Europos Sąjungos santykiai normalizuosis, penktadienį susitikime su Liuksemburgo užsienio reikalų ministru Žanu Aselbornu pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti.

  Lavrovas pažymėjo, kad jis ir jo kolega dar prisimena "geriausius laikus" Maskvos ir Briuselio santykiuose.

  "Ir mes nepamiršome, kad būtent jūs, pone ministre, stovėjote prie labai didelio ir perspektyvaus, daug žadančio Rusijos ir Europos Sąjungos projekto, kuris įgavo keturių "kelių žemėlapių" formą formuojant keturias bendras erdves, ištakų. Aš beveik neabejoju, kad šis darbas nebuvo veltui ir kad įvyks Rusijos ir Europos Sąjungos santykių normalizacija", — pasakė Lavrovas.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po jame vykusio referendumo tapo Rusijos teritorijos dalimi. Vakarų šalys kaltina Rusijos Federaciją "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus. Įvestos antirusiškos sankcijos.

  Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir importo pakeitimo kurso ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Referendumas Kryme vyko 2014 metų kovą po valstybės perversmo Ukrainoje. Susijungimui su Rusija pritarė 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

  Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai okupuota teritorija". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad regiono gyventojų balsavimas vyko pagal tarptautinę teisę ir JT chartiją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas". Pastaruoju metu net Vakarų politikai pripažįsta, kad Krymas yra Rusijos dalis.

  Dar šia tema

  ES santykiai su Rusija — "peregruzka" ar "perezagruzka"?
  Politologas: ES gyventojai supranta sankcijų karo su Rusija destruktyvumą
  Lavrovas: ES nėra pasirengusi lygiateisiškumui santykiuose su Rusija
  Puškovas: ES įkliuvo į Rusijai paruoštus spąstus
  Tegai:
  Liuksemburgas, ES, Sergejus Lavrovas, Rusija

  Svarbiausios temos