09:14 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Europos Sąjunga nėra karinė organizacija ir užsiima kitų užduočių sprendimu, mano politologas Jurijus Svetovas

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Lietuvai reikia daugiau galvoti, kaip įtikinti ES, kad ji nemažintų dotacijų šaliai, o ne apie karinę grėsmę, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas Jurijus Svetovas.

  Partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) partijos narys Laurynas Kasčiūnas pareiškė, kad Europos Sąjunga per mažai investuoja į Baltijos šalių saugumo stiprinimą. Jis paminėjo JAV veiksmus — Jungtinės Valstijos lėšas investuoja į Europos saugumo iniciatyvas.

  Konservatorius pabrėžė, jog populiarus teiginys, kad "JAV pasitraukia iš Europos", yra neteisingas. Kaip įrodymą Kasčiūnas paminėjo programų, skirtų užtikrinti JAV kariuomenės ir technikos dislokavimą Europoje, pratybų vykdymą ir karinės infrastruktūros gerinimą, finansavimą.

  Politologas Jurijus Svetovas Europos Sąjungos ir JAV priešpastatymą sprendžiant Lietuvos karines problemas laiko neadekvačiu.

  "Pati Europos Sąjunga nėra NATO narė, o JAV yra NATO narė, į NATO įeina Lietuva ir nemažai kitų ES narių. JAV, kaip NATO narė, pamanė, kad būtina išleisti pinigus vienos iš NATO narių — Lietuvos — gynybinės struktūros stiprinimui. Tai yra JAV teisė. Kodėl ES turėtų to laikytis, nelabai aišku. ES nėra karinė organizacija. Ji sprendžia kitas užduotis", — paaiškino jis.

  Svetovas priminė, kad ES dar nepatvirtino naujo biudžeto, nes tokios šalys kaip Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija yra nepatenkintos joms skiriamo finansavimo sumažinimu. Jo nuomone, ši problema yra rimtesnė, nei išgalvota "karinė grėsmė" Vilniui.

  "Apie tai reikia daugiau galvoti, ir kaip įtikinti ES, kad ji nemažintų šių pinigų. Arba šalies viduje ieškoti ekonominės plėtros šaltinių, kurie leistų Lietuvai apsieiti be šių ES dotacijų. Gal reikėtų pagalvoti apie ekonominių ryšių su Rusija stiprinimą, apie abipusiškai naudingos prekybos organizavimą. Man tai atrodo perspektyviau", — pridūrė jis.

  Dar šia tema

  "Jūs nesveikos, mergaitės". Kodėl Gruzija išsigando Lavrovo atvykimo?
  "Sugrįžimas į realybę": Juknevičienė pažymėjo "antirusiškų" JAV pratybų svarbą
  Pentagonas pripažino, kad prarado karinį "pranašumą" prieš Rusiją
  JAV žiniasklaida papasakojo, kaip Vokietija "trukdo" NATO ginti Baltijos šalis
  Tegai:
  grėsmė, dotacija, ES, Lietuva

  Svarbiausios temos