13:10 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Viešumoje pasirodžius Titovo pranešimams apie jo bendražygės Elos Andrejevos sulaikymą, Klaipėdos prokuratūra patvirtino, jog šiuo metu mieste vyksta ikiteisminis tyrimas dėl šnipinėjimo

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Klaipėdos apygardos prokuratūra antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo. Pranešimą išplatino Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Pranešime skelbiama, kad tyrimas pradėtas, įvertinus Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktus duomenis.

  Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį "Šnipinėjimas".

  "Atliekant šį ikiteisminį tyrimą šiandien įvairiuose Lietuvos miestuose buvo atliktos kratos bei poėmiai.  Šiuo metu keli asmenys yra apklausiami, vienas asmuo sulaikytas", — rašoma pranešime.

  Tačiau pabrėžiama, jog atsižvelgiant į tai, kad tyrimas yra pradinėje stadijoje bei tai, kad tiriamas įtartas šnipinėjimo atvejis, detalesnė informacija šiuo metu negali būti pateikta.

  Šį pranešimą Generalinė prokuratūra paskelbė po to, kai Viačeslavas Titovas pranešė, kad antradienį Klaipėdoje buvo sulaikyta Klaipėdos miesto tarybos narė, visuomeninio rinkimų komiteto "Titov ir teisingumas" atstovė Ela Andrejeva.

  Nors prokuratūra savo oficialiame pranešime nepatvirtino Andrejevos sulaikymo, vėliau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad prokuratūros atstovė patvirtino, jog Andrejeva buvo tarp apklausiamų asmenų.

  Antradienį Titovas savo Facebook pranešė, kad Elą Andrejevą 07:00 valandą ryto iš namų išvežė nežinomi asmenys. Dvi moterys ir trys vyrai atvyko į Andrejevos butą ir atliko kratas. Andrejevos mama sakė Titovui, kad nežinomi žmonės sulaikė jos dukrą. Vėliau Titovas savo Facebook rašė, kad 14:00 valandą policija jam patvirtino Andrejevos sulaikymą. Už ką ir kiek laiko ji bus sulaikyta, pasak Titovo, policija atsisakė pranešti.

  Viačeslavas Titovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Стефанов

  Andrejeva pakeitė Titovą Klaipėdos miesto taryboje, atstovaudama komitetui "Titov ir teisingumas". Toks poreikis iškilo kilus skandalui dėl Titovo ir jo mandato atšaukimo.

  Titovas pasipiktino Klaipėdos valdžios idėja įamžinti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą mieste. Lietuvoje "partizanas" laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau politikas priminė, kad Vanagas galėjo būti susijęs su aštuonių tūkstančių civilių žudynėmis, ir parėmė savo žodžius pateikdamas sovietų teismo sprendimą.

  Pernai gegužę vyko teismo procesas. Titovas buvo teisiamas pagal tris straipsnius: dėl mirusio asmens atminimo paniekinimo, dėl neapykantos kurstymo ir dėl sovietų agresijos pateisinimo. Prokuroras reikalavo politiką įkalinti metams ir aštuoniems mėnesiams su galimybe atidėti įkalinimą dvejiems metams.

  Dar šia tema

  Neabejingų lietuvių dėka Titovas surinko pinigų baudai sumokėti
  "Aš neketinu sėdėti ir tylėti": Titovas nori sukurti naują partiją
  Titovas pasiūlė paremti filmą apie mūšius dėl Klaipėdos
  Tegai:
  Klaipėdos apygardos prokuratūra, Generalinė prokuratūra, prokuratūra, Viačeslavas Titovas, Klaipėda

  Svarbiausios temos