19:42 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pareiškė Seimo pirmininkas, statydama dujotiekį "Nord Stream-2" ir Astravo AE Baltarusijoje, Rusija energetiką naudoja kaip "politinį ginklą ir siekį daryti įtaką"

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Su darbo vizitu Vašingtone viešintis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su JAV Atstovų rūmų pirmininke Nensi Pelosi, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Susitikimo pokalbį Seimo pirmininkas pradėjo padėka Jungtinėms Valstijoms už paramą nuo pat nepriklausomybės atkūrimo. Pranckietis užtikrino, kad Lietuva vertina JAV Kongreso vaidmenį užtikrinant bendrą saugumą Baltijos regione. Jis pabrėžė, kad Vašingtonas yra svarbus Vilniaus partneris — didelę dalį karinės technikos Lietuva įsigyja iš JAV kompanijų.

  Спикер Сейма Викторас Пранцкетис посетил США
  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis Vašingtone

  Anot jo, per penkerius metus šalis išleido maždaug pusę milijardo dolerių. Lietuva perka "Oshkosh" kovos mašinas ir planuoja pirkti sraigtasparnius "Black Hawk".

  Susitikimo su JAV Atstovų rūmų pirmininke metu Seimo pirmininkas akcentavo, kad "didžiausia grėsme regione išlieka Rusija".

  "Statydama dujotiekį "Nord Stream-2" ar nesaugią Astravo atominę elektrinę Baltarusijoje, Rusija energetiką naudoja kaip politinį ginklą ir siekį daryti įtaką", — susitikime teigė parlamento vadovas.

  Seimo pirmininkas patikino, kad Lietuvai labai svarbus JAV buvimas regione, ir pakvietė N. Pelosi apsilankyti Lietuvoje.

  Спикер Сейма Викторас Пранцкетис посетил США
  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis Vašingtone

  Vizito metu Pranckietis taip pat susitiko su Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininku Džeimsu E. Rišu ir pavaduotoju Bobu Menendesu, senatoriumi Ričardu Durbinu, Atstovų rūmų Baltijos draugų grupės pirmininkais Džonu Šimkumi ir Adamu Šifu, Kongreso nariu Krisu Smitu. Susitikimų metu aptarti transatlantinio ir dvišalio bendradarbiavimo klausimai ir regioninio saugumo iššūkiai.

  Baltijos šalių valdžios nuolat tvirtina, kad Rusija kelia rimtą "grėsmę" jų šalims. Ankstesniame VSD pranešime buvo išdėstyti tokio pat pobūdžio teiginiai.

  Daugelis ekspertų mano, kad Vakarų šalys naudojasi isterija apie "Rusijos grėsmę" kaip priedanga įgyvendindamos savo planus, ypač siekdamos pritraukti NATO ginklus ir kontingentus prie Rusijos Federacijos sienų.

  Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia nieko pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" bei kursto antirusišką isteriją.

  NATO valstybių narių gynybos išlaidos
  © Sputnik
  NATO valstybių narių gynybos išlaidos

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Kariniame parade Estijoje dalyvaus NATO kariai ir technika
  Liuksemburgo ambasadorius "tylą" tarp Rusijos ir NATO laiko pavojinga
  Latvijoje prasidėjo NATO karinės pratybos
  "Vitiaz": Rusijos priešlėktuvinis atsakas į NATO veiklą
  Tegai:
  JAV, Rusija, Viktoras Pranckietis, Seimas

  Svarbiausios temos