18:59 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Apmaudu, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras nenori siūlyti savo Seimui smerkti nenutrūkstamo "Lietuvos aktyvistų fronto" heroizavimo, tikina istorikas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Istorikas ir publicistas Armenas Gasparianas interviu Sputnik Lietuva priminė, kad skirtingai nei pati Lietuva, Rusija neperrašinėja istorijos, priešingai — gina istorinę tiesą.

  "Man nepaprastai apmaudu ir liūdna, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras nenori pasiūlyti savo parlamentui pasmerkti nenutrūkstamos Lietuvių aktyvistų fronto dalyvių heroizacijos. Verta apie tai kalbėti. Pasmerkiant įstatymą, kuris tariamai sako, kad mes (Lietuva — Sputnik) neturime jokio ryšio su Holokaustu, tai ne apie mus ir t. t. Tai yra tiesioginis bandymas perrašyti istoriją. <...> Šiuo atveju Linkevičius, akivaizdžiai pažvelgęs į save veidrodyje, nusprendė, kad vaidinti Dorijaną Grėjų (Oskaro Vaildo romano veikėjas — Sputnik) jam nėra labai patogu. Nepaisant to, šis portretas liks be pakeitimų", — sakė jis.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Seime įregistravo rezoliucijos projektą, kuriame raginama pasmerkti "Rusijos Federacijos vykdomą istorinį revizionizmą ir skleidžiamą dezinformaciją, kuria neigia Sovietų Sąjungos, kaip vienos iš pagrindinių Antrojo pasaulinio karo iniciatorių, vaidmenį, siekiant jį perkelti agresijos aukoms".

  Tekste taip pat minimas Molotovo-Ribentropo paktas ir jo slaptieji protokolai. Ministras išreiškė nuomonę, kad Rusija "bando pateisinti" šiuos dokumentus, nors jų vaidmuo "smerkiant Vidurio ir Rytų Europos okupaciją ir dešimtmečius trukusią priespaudą įrodytas istoriniais šaltiniais".

  Dar šia tema

  Trispalvė ar neužmirštuolė: Lietuvoje vyksta istorijos privatizacija
  Putinas papasakojo, kaip išvengti Antrojo pasaulinio karo istorijos iškraipymų
  Skvernelis pasisakė už II pasaulinio karo istorijos perrašymo moratoriumą
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos