12:23 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau paaiškėjo, kad prokuratūra ketina priversti žmogaus teisių aktyvistą atlikti psichiatrinę ekspertizę

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Valdžia ir specialiosios tarnybos, aklai vykdydamos represijas, vykdo kitų nurodymus, interviu Sputnik Lietuva pažymėjo žmogaus teisių aktyvistas, Lietuvos socialistinio liaudies fronto pirmininkas Giedrius Grabauskas.

  Trečiadienį paaiškėjo, kad prokuratūra ketina atlikti teismo psichiatrinę Giedriaus Grabausko ekspertizę. Laišką su atitinkamu potvarkiu jis gavo grįžęs iš Rusijos. 

  Anot žmogaus teisių aktyvisto, jis gali būti išsiųstas priverstiniam gydymui, kad neturėtų galimybės išreikšti savo požiūrio į tai, kas vyksta šalyje, ir į praeities įvykius.

  Interviu Grabauskas teigė, kad jo gautas potvarkis "primena Hitlerio laikus".

  "Ir dabar represijos, daugiausia per pastaruosius šešis mėnesius — Kauno regionas, Klaipėdos regionas... Ir aš matau taip, kad šios grupuotės, kurios vis dėlto turi valdžią, ar kažkokie slaptųjų tarnybų tamsieji planai, jie akliai vykdo kitų nurodymus — arba Amerikos šeimininkų, arba kažkokių kitų žmonių. <...> Deja, tai yra kažkokia kolonija, fašistinis spaudimas žodžio laisvei. Kažkokia tamsi pelkė", — sakė jis.

  Pernai Giedriui Grabauskui buvo iškelta baudžiamoji byla Lietuvos Seimo narių Lauryno Kasčiūno ir Audroniaus Ažubalio prašymu. Žmogaus teisių aktyvistą jie apskundė prokuratūrai, peržiūrėję Rusijos televizijos kanalo "Rossija 24" siužetą, kuriame Grabauskas apkaltino "miško brolius" bendradarbiavimu su nacių okupantais ir JAV žvalgyba, taip pat žmogžudystėmis ir pagrobimais.

  Pernai spalį kratos metu Grabausko namuose policija konfiskavo kompiuterį.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Žodžio laisvė — tik JAV piliečiams? Asandžo ir Paleckio atvejai
  Titovas: Andrejeva galėjo tapti politinio persekiojimo auka Lietuvoje
  Paskelbta, koks teismas nagrinės Paleckio bylą
  Titovas pasiūlė paremti filmą apie mūšius dėl Klaipėdos
  Tegai:
  žodžio laisvė, Giedrius Grabauskas, Lietuva

  Svarbiausios temos