03:12 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Visa Lietuvos politikų saviraiškos laisvė slypi "lojime" ant kaimynų Rytuose, mano ekonomikos mokslų daktaras Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos politikai negali turėti savo nuomonės, nes Lietuvoje nėra politikos, sakė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius interviu Sputnik Lietuva.

  Pasak Meževičiaus, Lietuvos politikai neturi ir negali turėti savo nuomonės, nes Lietuvoje politikos nėra ir negali būti.

  "Yra tam tikras suverenumo laipsnis, kurį mes matome pas kieme esantį šunį, pririštą prie trumpos grandinės, kad saugotų kiemą. Štai NATO rytuose ir Europos Sąjungoje kiemo apsaugai pririštas Lietuvos politinis šuo. Jis yra laisvas tiek, kiek leidžia grandinė, o žodžio laisvės yra tiek, kad galėtų paloti ant kaimyno Rytuose", — sakė jis.

  "Tiksliau, ant dviejų kaimynių — Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos. Periodiškai mes tai girdime. O kai politinis šuo pakviečiamas apsilankyti civilizuotose užjūrio ūkiuose, jis iš dėkingumo dar aktyviau loja. Štai taip galima pakomentuoti nekompetentingus Lietuvos politikų pareiškimus", — teigė ekonomikos mokslų daktaras.

  Anksčiau su darbo vizitu Vašingtone viešintis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su JAV Atstovų rūmų pirmininke Nensi Pelosi. Pranckietis užtikrino, kad Lietuva vertina JAV Kongreso vaidmenį "užtikrinant bendrą saugumą" Baltijos regione.

  Susitikimo su JAV Atstovų rūmų pirmininke metu Seimo pirmininkas akcentavo, kad "didžiausia grėsme regione išlieka Rusija". Taip pat, pasak jo, "statydama dujotiekį "Nord Stream-2" ar nesaugią Astravo atominę elektrinę Baltarusijoje, Rusija energetiką naudoja kaip politinį ginklą ir siekį daryti įtaką".

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Liuksemburgo ambasadorius "tylą" tarp Rusijos ir NATO laiko pavojinga
  Kariniame parade Estijoje dalyvaus NATO kariai ir technika
  Ekspertas: JAV dėl "viso pikto" laikys karinį kontingentą Baltijos šalyse
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, Lietuva, Europos Sąjunga, NATO

  Svarbiausios temos