03:03 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos valdžia nori įbauginti žmones, kad jie nevyktų į Rusiją, taip pat puola tokias svarbias datas kaip Pergalės diena ir Klaipėdos išlaisvinimo diena, sakė Viačeslavas Titovas

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Klaipėdos politikas Viačeslavas Titovas atskleidė kai kurias detales apie miesto tarybos deputatės Elos Andrejevos ir žmogaus teisių aktyvisto, tarptautinės organizacijos "Juvenis" direktoriaus Aleksejaus Greičiaus sulaikymą. Apie tai jis kalbėjo interviu Sputnik Lietuva.

  Anot Titovo, ketvirtadienį Andrejeva buvo policijoje, kur vėl buvo apklausiama.

  Giedrius Grabauskas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Kaip žinote, jie tiria šnipinėjimo bylą. Kadangi ji yra specialioji liudytoja, ji neturi pakankamai įrodymų atlikti "šnipinėjimo veiklą". Aleksejus Greičius, kuris buvo sulaikytas dvi dienas, vis dar susijęs su šia byla — jie vis dar nebuvo paleisti", — sakė jis.

  Titovas pabrėžė, kad visi kaltinimai yra absurdiški ir politizuoti. Jo manymu, norint normalizuoti situaciją Lietuvoje, reikia rimtų politinių jėgų, nes teisėsaugos institucijos, užuot palaikiusios teisėtvarką, įsitraukia į politinius reikalus ir įvairius socialinius procesus.

  "Viskas, kas vyksta dabar, yra žmonių gąsdinimas. Norėdami parodyti, kad keliauti į Rusiją yra pavojinga, pasirodo savotiškas šnipinėjimas... Švenčiant, žinoma, mūsų šventas datas — Pergalės dieną, Klaipėdos išsivadavimo dieną, tai susiję su Didžiuoju Tėvynės karu. Šios datos dabar nukentėjo. Todėl, kad šioje srityje aktyviai veikusios jaunimo organizacijos "Juvenis" direktorius Aleksejus Greičius saugojo mūsų istorines vertybes", — teigė politikas.

  Titovas pabrėžė, kad jis neutralizuos tokias atakas politikų ir visuomenės veikėjų atžvilgiu. Anot jo, Lietuvos teisėsaugos institucijos jaučia savo nebaudžiamumą, nes dabartinė teismų sistema leidžia joms sukurti neteisėtumą.

  "Čia mes sukuriame naują politinę partiją. Deja, aš tikiu, kad mes negalime išsiversti be jos. Mums reikia naujos politinės jėgos, kuri galėtų politiškai sustabdyti šią netvarką. Programa numeris vienas turėtų būti teismų sistemos reforma. Jei mes nereformuosime teismų sistemos, bet kokia iniciatyva bus palaidota teismuose", — apibendrino jis.

  Lietuvoje dažnai dėl politinių priežasčių persekiojami piliečiai. Gruodį tarptautiniame Vilniaus oro uoste buvo apieškotas Lietuvos Socialistinio liaudies fronto (SLF) pirmininkas Giedrius Grabauskas.

  Be to, Klaipėdoje buvo sulaikytas ir suimtas Klaipėdos visuomenės veikėjas, tarptautinės organizacijos "Juvenis" direktorius Aleksejus Greičius. Dieną anksčiau policija sulaikė Klaipėdos miesto tarybos pavaduotoją Elą Andrejevą, vėliau ją paleido.

  Kaip pranešė Sputnik Lietuva, spalį policijos pareigūnai atliko kratą žmogaus teisių aktyvisto bute, ieškodami informacijos apie buvusio SLF vadovo Algirdo Paleckio teismą. Kartu Grabauskas pažymėjo, kad jau keletą kartų jo namuose buvo bandoma atlikti kratas, tačiau teisėsaugos pareigūnai neturėjo orderio, todėl jis jų neįleisdavo. Tą kartą jiems tai pavyko padaryti per jo žmoną.

  Dėl tokių situacijų Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova jau pareiškė, kad Vilnius rodo visišką demokratinių vertybių, kurias Lietuva skelbė stodama į ES ir NATO, atmetimą.

  Taip pat skaitykite: 

  Dar šia tema

  Titovas pasiūlė paremti filmą apie mūšius dėl Klaipėdos
  Klaipėdoje sulaikyta miesto tarybos narė Ela Andrejeva

  Svarbiausios temos