19:35 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvęs Klaipėdos miesto tarybos deputatas Viačeslavas Titovas teigė, kad Tatjana Afanasjeva-Kolomiec palikta laisvėje, tačiau kai kurie jos asmeniniai daiktai konfiskuoti

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Vilniuje pas visuomenės veikėją, akcijos "Nemirtingasis pulkas" organizatorę Tatjaną Afanasjevą-Kolomiec atliktos kratos. Apie tai savo paskyroje Facebook papasakojo Klaipėdos miesto tarybos deputatas Viačeslavas Titovas.

  Kaip pasakoja Titovas, kratų metu iš jos buvo konfiskuotas telefonas, kompiuteris ir kiti daiktai. Pati moteris liko laisvėje.

  Titovas mano, kad "valdančiojo režimo Lietuvoje šnipomanija nukreipta į aktyvistų, dalyvaujančių renginių, skirtų išsaugoti istorinę atmintį ir švęsti 75-ąją pergalę Didžiojo Tėvynės kare prieš fašistinį marą, rengime, neutralizavimą".

  Šią savaitę Lietuvoje kilo sulaikymų banga. Antradienį tai palietė Klaipėdos miesto tarybos pavaduotoją Elą Andrejevą, vėliau ji buvo paleista.

  Po to trims mėnesiams buvo suimtas Klaipėdos žmogaus teisių gynėjas, tarptautinės organizacijos "Juvenis" vadovas Aleksejus Greičius. Jis įtariamas šnipinėjimu, už tai Lietuvoje gali grėsti nuo 3 iki 15 metų kalėjimo.

  Titovas teigė, kad niekam nebuvo leista pamatyti žmogaus teisių aktyvistą. Jis tai vertina kaip pasityčiojimą ir nesutarimų slopinimą Lietuvoje.

  Titovas taip pat pranešė, kad pas Greičių niekas neįleidžiamas, jam draudžiama perduoti bet kokius daiktus.

  Be to, ketvirtadienį paaiškėjo, kad prokuratūra ketina atlikti teismo psichiatrinę žmogaus teisių aktyvisto, Lietuvos socialistinio liaudies fronto pirmininko Giedriaus Grabausko ekspertizę. Anot žmogaus teisių aktyvisto, jis gali būti išsiųstas priverstiniam gydymui, kad neturėtų galimybės išreikšti savo požiūrio į tai, kas vyksta šalyje, ir į praeities įvykius.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva rodo visišką demokratinių vertybių, kurias ji skelbė stodama į Europos Sąjungą ir NATO, atsisakymą ir galbūt net atmetimą.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Titovas atskleidė pastarojo meto sulaikymų ir kratų Lietuvoje detales
  Lietuvoje kilo skandalas dėl parlamentaro pareiškimo apie VSD renkamą informaciją
  Klaipėdos žmogaus teisių gynėjas Aleksejus Greičius suimtas trims mėnesiams
  Tegai:
  Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos