19:50 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lenkijos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad yra suinteresuotas susitikti su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius pareiškė, kad svarbu gerinti santykius su Rusija, ir išreiškė viltį, kad šalys sugebės rasti bendrą kalbą.

  "Lenkija ir Rusija yra kaimyninės šalys, ir tarp mūsų politikų ir visuomenių santykiai turėtų būti normalūs. Dabar šie santykiai negali būti laikomi gerais, jie yra įtempti, tačiau mes norėtume juos pagerinti", — pažymėjo jis interviu "RBK".

  Čaputovičius pabrėžė, kad yra suinteresuotas susitikti su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu. Jis padarė prielaidą, kad jį bus galima surengti iki gegužę numatytos Europos Tarybos ministrų sesijos.

  "Dar yra laiko susitarti", — mano jis.

  Anot Lenkijos diplomato, Varšuva tikisi atkurti bendradarbiavimą su Maskva tiriant istoriją, tačiau atkreipė dėmesį į tai, kad šis darbas neturėtų tapti bandymų padaryti propagandą iš istorijos įkaitu.

  "Mes norėtume atlikti bendrą dokumentų analizę, pasiekti bendrą istorinių faktų ir mūsų santykių supratimą", — teigia Čaputovičius. 

  Jis pažymėjo, kad Lenkija nepateikia jokių sąlygų Rusijai pradėti dialogą dėl istorinio susitaikymo. Diplomatas sako apie būtinybę sumažinti istorinių ginčų intensyvumą, siūlydamas suteikti galimybę profesionaliems istorikams išstudijuoti dokumentus ir patikrinti šaltinius.

  Anksčiau Čaputovičius pareiškė, kad Sovietų Sąjunga atliko pagrindinį vaidmenį pergalėje prieš fašizmą. Diplomatas pažymėjo, kad Varšuva solidarizuojasi su Maskvos pozicija dėl TSRS indėlio į karo užbaigimą.

  Dar šia tema

  Hitleris palaimino Katynės tragediją: kas iš tikrųjų žudė lenkus?
  Ekspertas: Lenkijos gyventojams smarkiai plaunamos smegenys apie Antrąjį pasaulinį karą
  Lenkija pakvies Rusiją stebėti "Defender 2020" pratybas
  Žiniasklaida: Lenkija iš JAV pirks "Javelin" kompleksus, kad apsigintų nuo Rusijos
  Tegai:
  Sergejus Lavrovas, Rusija, Lenkija

  Svarbiausios temos