19:39 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos atveju rizikuoja Vakarų investuotojai, sukrėsti pasikeitus daliai ministrų kabineto, tikina straipsnio autorius. Jo manymu, Zelenskis atleido nemažai politikų, kurių veikla buvo orientuota į reformas

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Pirmasis naujosios Ukrainos vyriausybės paskelbimo rezultatas yra Vakarų investuotojų, kurie į šalį investavo milijardus dolerių, nepasitikėjimas.

  Pastebimas kotiruočių sumažėjimas

  iš dalies susijęs su koronaviruso epidemija. Vis dėlto verslas vis dažniau užduoda klausimą, ar tikrai verta tikėtis iš Ukrainos ilgai lauktų "reformų fejerverkų", rašoma vokiečių leidinio "Neue Zürcher Zeitung" straipsnyje.

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pamažu praranda užsienio verslo atstovų pasitikėjimą. Vakarų investuotojus sukrėtė dalies ministrų kabineto pasikeitimas, tikina straipsnio autorius. Jo manymu, Zelenskis atleido nemažai politikų, kurių veikla buvo orientuota į reformas.

  Ne taip seniai į Ukrainos prezidentą ir jo partiją "Liaudies tarnas" pasaulis stebėjo per "rožinius akinius" — vis dėlto šalis turi didžiulį ekonominį potencialą, o valdžia siekia atlikti reikiamus pokyčius.

  Zelenskio pergalė praėjusių metų rinkimuose privertė Vakarų investuotojus patikėti naujuoju jauno politiko kursu ir investuoti milijardus dolerių į Ukrainos vyriausybės obligacijas. Jų mažas pelningumas buvo parankus valdžiai, nes paskolos buvo gaunamos palankiausiomis sąlygomis.

  Investuotojai per daug nesigilino į naujosios vyriausybės motyvus, ar ji iš tikrųjų turi tikslą reformuoti valstybės ekonominę sistemą, paleidusi ilgai lauktą "reformų fejerverką".

  Dabar negalima tikėtis palankių sąlygų gaunant naują finansavimą, rašoma leidinyje. Tačiau būtent šis faktas turėtų paskatinti Ukrainos vyriausybę pagaliau imtis veiksmų ir paremti žodžius veiksmais, pažymi straipsnio autorius.

  Anksčiau situacija buvo panašiai aprašyta kitame straipsnyje, kurį pateikė Aleksandras Motylas, Rutdžerso universiteto Niuarke politikos mokslų profesorius. Jo manymu, Zelenskio šalies ministrų kabineto pakeitimą jo komanda pateikia kaip atsinaujinimo ženklą, tačiau iš tikrųjų tai yra sumaištis valdžios kuluaruose.

  Dar šia tema

  Zelenskio patarėjas keikėsi dėl dujų kainų
  Pompėjas teigė, kad Zelenskio vizitui į JAV nebuvo sąlygų
  Ukrainos prezidento tinklalapyje pateiktoje Zelenskio biografijoje rasta klaidų
  Tegai:
  reformos, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos