17:19 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tarp pagrindinių pretenzijų Ukrainai JAV Valstybės departamentas įvardijo žurnalistų persekiojimą, savavališkus sulaikymus ir areštus

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. JAV Valstybės departamentas paskelbė metinę žmogaus teisių padėties pasaulyje ataskaitą, kurioje, be tradicinių kaltinimų Rusijai, pasirodė kritika dėl Ukrainos teisėsaugos institucijų veiksmų.

  Skyriuje apie Rusiją, su nuoroda į "autoritetingus stebėtojus", kalbama apie problemas, kurias ji "išprovokavo" Ukrainos rytuose. Visų pirma, "Rusijos kontroliuojamos pajėgos" kaltinamos dėl tūkstančių Donbaso civilių gyventojų mirčių, taip pat dėl ​​"nemotyvuotų areštų, sulaikymų ir teisminių procesų prieš Ukrainos piliečius".

  Pranešama apie žmogaus teisių pažeidimus dėl "tikslingos Krymo pusiasalio aneksijos ir okupacijos". Apskritai Valstybės departamento ataskaitos turinys kiekvienais metais nesikeičia ir pagrindiniai reikalavimai Rusijai kartojasi.

  Tačiau Valstybės departamento ataskaitoje yra ir skyrius apie Ukrainą, kuri taip pat buvo kritikuojama. Taigi, JAV žinyba mano, kad šalies valdžia nesugebėjo sustabdyti savo struktūrų nebaudžiamumo. Tarp pagrindinių pretenzijų Ukrainai Valstybės departamentas įvardijo žurnalistų persekiojimą, savavališkus sulaikymus ir areštus.

  "Ukrainos vyriausybė nesiėmė tinkamų priemonių patraukti baudžiamojon atsakomybėn arba nubausti daugumą pareigūnų, kurie padarė nusižengimus, dėl kurių susidarė nebaudžiamumo atmosfera. JT atkreipė dėmesį į reikšmingus valstybės saugumo pajėgų padarytų žmogaus teisių pažeidimų tyrimo trūkumus", — sakoma pranešime.

  Ataskaitoje išvardyti daugybė teisėsaugos savivalės, neteisėto sulaikymo, kratų be orderio ir draudimo kreiptis į advokatą atvejų. Be to, ataskaitoje pateikiami vyriausybės pareigūnų dalyvavimo įsakymuose patraukti baudžiamojon atsakomybėn pilietinius aktyvistus ir žurnalistus pavyzdžiai. Minimi neteisėto Ukrainos piliečių sulaikymo atvejai, įtariant dalyvavimą palaikant nepripažintas DLR ir LLR.

  Prieš dvejus metus analogiškame Valstybės departamento pranešime Ukrainos valdžia buvo kritikuojama už "visiško nebaudžiamumo atmosferos" sukūrimą ir nenorą bausti pareigūnus, susijusius su neteisėtu Ukrainos piliečių persekiojimu.

  Dar šia tema

  Ukrainos gynybos ministerija tikisi, kad jos statusas NATO bus pakeistas į "partnerystę"
  JAV ambasada tikisi bendradarbiauti su naujuoju Ukrainos premjeru
  Linkevičius ragina naująjį Ukrainos URM ministrą stiprinti ryšius su Lietuva
  Ant Rafaelio freskos Vatikane buvo rasti turisčių iš Ukrainos parašai
  Tegai:
  areštas, baudžiamasis persekiojimas, JAV, Ukraina

  Svarbiausios temos