03:15 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Lietuvos krašto apsaugos ministerijos vadovas pažymėjo, kad tokios JAV Gynybos departamento priemonės yra racionalios ir laikinos

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Gynybos ministras Raimundas Karoblis išreiškė viltį atnaujinti bendradarbiavimą su JAV pasibaigus koronaviruso pandemijai, praneša Lietuvos krašto ministerijos spaudos tarnyba.

  Karoblis pažymėjo, kad visos šalys, taip pat ir Lietuva, šiuo metu siekia sumažinti bet kokią riziką. Tačiau kartu kareiviai padeda daugeliui institucijų, kovojančių su ligos plitimu, visų pirma, jie budi oro uostuose.

  "Esu tikras, kad kaip ir visi dėl COVID-19 priimti sprendimai, taip ir karinių pratybų planų koregavimas — tai tik laikinos ir racionalios priemonės, ir Lietuvos dvišalis karinis bendradarbiavimas su JAV atsinaujins pilnu pajėgumu, kai tik koronaviruso paplitimas bus sustabdytas", — sakė jis.

  Pratybos "Defender Europe 2020" turėjo tapti didžiausiomis JAV pratybomis Europoje per 25 metus. Iš viso per pratybas iš JAV į Europą buvo planuojama perkelti apie 20 tūkstančių karių. Jų apsistojimo centru buvo pasirinkta Vokietija, tačiau įvairūs šių pratybų elementai planuojami dešimties NATO valstybių teritorijoje, taip pat šalia Rusijos sienų su Lenkija ir Baltijos šalimis.

  Praėjusią savaitę pratybų "Defender Europe 2020" dydis ir mastas buvo pakoreguoti atsižvelgiant į COVID-19 protrūkį ir naujausius JAV gynybos sekretoriaus nurodymus. Sustabdytas kariuomenės ir įrangos perkėlimas iš JAV į Europą.

  Taip pat sustabdyti dinaminio fronto, jungtinės kovos įvertinimo, "Sabre Strike" ir "Swift Response" pratybų etapai. Trys iš jų turėjo vykti Lietuvos teritorijoje. Europoje jau dislokuota šarvuotųjų brigadų kovinė grupė tęs mokymus su sąjungininkais pagal pakeistą mokymo planą. Likusieji grįš į JAV.

  Koronaviruso pandemija

  Dėl koronaviruso pandemijos Lietuva taip pat uždarė sienas. Kaip pažymėjo Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Rustamas Liubajevas, Lietuva dėl koronaviruso protrūkio į šalį per dieną negalėjo įleisti daugiau nei 340 užsieniečių.

  Išimtys taikomos Lietuvos piliečių šeimos nariams, asmenims, turintiems teisę gyventi Lietuvoje, diplomatiniam korpusui priklausantiems asmenims, taip pat NATO kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir kitam kariniam personalui.

  Iki kovo 19 dienos bus atidarytas humanitarinis tranzitinis koridorius užsieniečiams, vykstantiems į tėvynę per Lietuvą.

  Pačioje Lietuvoje šiuo metu užregistruota 22 koronaviruso atvejai. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pirmoji pacientė jau pasveiko ir paleista namo. Atvejis buvo užfiksuotas vasario pabaigoje.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  "Defender Europe 2020" struktūra ir dalyviai: Baltijos šalys statistų vaidmenyje
  O Lenkija prieštarauja: kaip Lietuva nusprendė vadovauti paradui, ir kas iš to išėjo
  Tegai:
  JAV, Lietuva, Europa, NATO pratybos, koronavirusas

  Svarbiausios temos