19:29 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Anot Kasčiūno, italai jaučiasi palikti nuošalyje kovoje su epidemija, o tokių šalių kaip Rusijos Federacija ir Kinija pagalba tik sustiprina šias nuotaikas

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" (TS-LKD) frakcijos atstovas Laurynas Kasčiūnas pažymėjo, kad koronaviruso COVID-19 epidemijos fone Vakarų demokratijos susiduria su rimčiausiomis problemomis.

  "Paklauskite italų. Europietiškas solidarumas italams šiandien yra visiškai tuščia frazė, o gal net ir keiksmažodis. Jie jaučiasi palikti. Kritika ES Italijoje pastaraisiais metais nuolat stiprėjo, bet po viso šito išbandymo jos bus dar daugiau", — parašė savo Facebook Kasčiūnas.

  Anot politiko, italų savijautą stiprina ir "politiniai kontrastai", tokie kaip humanitarinė pagalba iš Rusijos ir Kinijos, taip pat Kubos medikų grupės atvykimas į karščiausius Italijos taškus.

  Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Be abejo, pirmosios dvi taip besielgdamos sprendžia savo geopolitinius uždavinius, tačiau eiliniam italui ir netgi sprendimų priėmėjams tai visiškai nesvarbu. Sugrįžti į italų protus ir širdis Europos idėjai nebus lengva", — priduria Kasčiūnas.

  Konservatorius pripažino, kad šioje situacijoje galbūt mažai kas priklauso nuo Lietuvos, tačiau bent jau lietuviai galėtų "kurį vakarą žvakutes languose uždegti ir mintimis kartu su italais pabūt".

  Anksčiau devyni Rusijos oro pajėgų orlaiviai į Italiją pristatė apie 100 Rusijos karinių specialistų ir kovos su koronavirusu įrangą.

  Italija užima pirmąją vietą Europoje pagal koronaviruso plitimą ir neseniai aukų skaičiumi pranoko Kiniją.

  Interviu Sputnik Lietuva politikos analitikas Jurijus Svetovas teigė, kad ES vadovybė, užuot stojusi į kovą su koronavirusu, nieko nedaro. Ekspertas mano, kad pasibaigus epidemijai, daugelis Europos Sąjungos narių persvarstys savo požiūrį į ją, ir Italija, greičiausiai, nebus išimtis.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Į Italiją atskrido beveik šimtas Rusijos specialistų kovai su COVID-19
  Epidemiologas paaiškino didelį mirtingumą nuo koronaviruso Italijoje
  Politologas: daugelis ES šalių Briuseliui primins jo elgesį COVID-19 fone
  Dronai padeda: kaip Italijos policija kontroliuoja karantino laikymąsi — video
  Nuo koronaviruso pasaulyje pasveiko daugiau nei 100 tūkstančių žmonių
  Tegai:
  Laurynas Kasčiūnas, koronavirusas, Italija, Rusija

  Svarbiausios temos