15:43 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Koronaviruso pandemija parodė, kad užsienio politikoje viskas vyksta ne taip, kaip norėtųsi Lietuvos rusofobams, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Nepaisant Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovo Lauryno Kasčiūno raginimų melstis už italus, Lietuvos konservatorius vargu ar galima vadinti gerais katalikais, sakė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius interviu Sputnik Lietuva.

  "[Gabrielius] Landsbergis ir jo kompanija rodo tai, kad jie labai blogi katalikai, nes geras katalikas šioje situacijoje, kai kalbama apie pagalbą katalikų bažnyčiai, sutiktų su tuo, kad Kinija padeda, ir Rusija padeda, ir Kuba — beje, žymiai katalikiškesnė, ir apskritai bet kas padeda tam, kad išgelbėtų krikščioniškas sielas. Tačiau kadangi Landsbergis ir jo kompanija su krikščioniškomis sielomis nieko bendro neturi, iš to ir kyla tokia reakcija", — mano Meževičius.

  "Kuo blogesnė padėtis bus Lietuvoje, tuo garsiau girdėsis Landsbergio ir jo bendražygių riksmai kovojant su viskuo, kas neatitinka jų pasaulėžiūros. O jų pasaulėžiūra, kuri ir taip buvo kiaurai supuvusi, po epidemijos pradžios, o po to — ir koronaviruso pandemijos, galutinai žlugo, ir jie tai supranta. Todėl riksmų ir isterijų bus dar daug", — teigė ekspertas.

  Anksčiau Kasčiūnas nerimavo, kad Italija jaučiasi išduota, o italai nebetiki Europos solidarumu, nes nė viena ES šalis šiuo sunkiu laikotarpiu jai nepadėjo.

  Tuo tarpu politikas mano, kad Rusijos ir Kinijos pagalba Italijai skirta išspręsti Maskvos ir Pekino "geopolitinius uždavinius".

  Konservatorius pripažino, kad šioje situacijoje galbūt mažai kas priklauso nuo Lietuvos, tačiau bent jau lietuviai galėtų "kurį vakarą žvakutes languose uždegti ir mintimis kartu su italais pabūt".

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Princas Čarlzas užsikrėtė koronavirusu
  Pateikiamos rekomendacijos, kaip karantino metu tvarkyti atliekas
  Tegai:
  Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas, isterija, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos