01:37 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos prezidentas taip pat teigė, kad pastaruoju metu šalyje padaugėjo dezinformacijos išpuolių

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Rusijos galimybės "fizinei žvalgybai prieš Lietuvą" sumažėjo dėl koronaviruso protrūkio ir fizinių kontaktų apribojimo, sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda bendrojoje nuotolinėje spaudos konferencijoje su Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovu Dariumi Jauniškiu.

  Jis pažymėjo, kad šalis pastebi "Rusijos žvalgybos institucijų suaktyvėjimą". Taip pat valstybės vadovas mano, kad esant dabartinei situacijai didėja elektroninės erdvės ir ryšių tinklų rizika.

  "Jei dėl koronaviruso protrūkio gerokai sumenksta galimybės fizinei žvalgybai dėl fizinių kontaktų apribojimo, tai viskas keliasi į elektroninę erdvę ir turbūt mūsų darbo režimo pasikeitimas, pokalbių perkėlimas nuotoliniu būdu sukelia dar didesnį mūsų tinklų pažeidžiamumą ir natūralų interesą vykdyti intervencijas į tuos tinklus", — spaudos konferencijoje kalbėjo Nausėda.

  Tačiau jis negalėjo atsakyti, kokio intensyvumo šis "aktyvumas". Prezidentas taip pat pareiškė, kad Lietuvoje pastaruoju metu padaugėjo dezinformacijos atakų.

  Jauniškis savo ruožtu pabrėžė, kad migracijos srautų sustojimas mažina fizinės žvalgybos galimybes, tačiau elektroninėje erdvėje stebimos nerimą keliančios tendencijos, kai skatinamas "nepasitikėjimas valdžios institucijų sprendimais".

  "Manau, kad mums reikia labai rimtai stebėti erdvę ir fiksuoti visus tokius neigiamo pobūdžio pasisakymus ar bandymus paveikti mūsų visuomenę, verčiant abejoti valstybe, Vyriausybes priimamais sprendimais, prezidento sprendimais", — tvirtino Jauniškis.

  Anot jo, ateityje kibernetinių ir informacinių atakų tik daugės.

  Nausėda ir Jauniškis teigė, kad karantino sąlygomis Lietuvos žvalgyba pasirengusi vykdyti savo pareigas.

  Lietuvos valdžia nuolat skelbia, kad Rusija kelia rimtą "grėsmę" šaliai. Neseniai paskelbtoje VSD ataskaitoje teigiama, kad "Rusijos žvalgyba" gali vykdyti kibernetinį šnipinėjimą prieš Lietuvą, o pagrindinis "Rusijos propagandos" "taikinys" yra įvykiai, kuriais grindžiamas Lietuvos valstybingumas ir pasipriešinimas "sovietinei okupacijai".

  Daugelis ekspertų mano, kad Vakarų šalys naudojasi isterija, susijusia su "Rusijos grėsme", kaip priedanga įgyvendindamos savo planus, ypač siekdamos traukti NATO ginklus ir kontingentus prie Rusijos Federacijos sienų. Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia nieko pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir kursto antirusišką isteriją.

  Dar šia tema

  Koronavirusas — vinis į ES ir europietiškų vertybių karstą
  Politologas: NATO pratybos tik supykdys europiečius, išsigandusius koronaviruso
  Lenkijos ir Baltijos šalių rusofobai išsigando Rusijos sustiprėjimo dėl pagalbos Italijai
  Ekspertas: JAV žiniasklaida meluoja apie kovos su COVID-19 neefektyvumą Rusijoje
  Tegai:
  Darius Jauniškis, Gitanas Nausėda, šnipinėjimas, žvalgyba, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos