04:13 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2391)

  Parlamentarai apkaltino valdančiuosius tuo, kad jie neišnaudojo visų tarptautinių galimybių laiku pasinaudoti ES organizuojamais būtinųjų priemonių pirkimais bei kitų "demokratinių šalių" siūloma parama

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Seimo "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis ir Emanuelis Zingeris pamatė "pavojų didėjančioje priklausomybėje nuo humanitarinės pagalbos", kurią Kinija teikia Vilniui. Apie tai pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Karantinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Эдуард Эрбен

  Parlamentarai teigė, kad valdantieji atsisako įsiklausyti į opozicijos siūlymus dėl krizės valdymo būdų, taip pat neišnaudojo visų tarptautinių galimybių laiku pasinaudoti ES organizuojamais būtinųjų priemonių pirkimais bei kitų "demokratinių šalių" siūloma parama. 

  "Matydami, kad komunistinė Kinija, siekdama savo ilgalaikių nacionalinių interesų Lietuvoje įgyvendinimo, siunčia savo paramą Lietuvai, kurią valdantieji geranoriškai ir nekritiškai priima, į mus kreipėsi garsėjančio efektyvumu valdant krizę Taivanio atstovai, tačiau į jų gerą valią valdantieji kažkodėl neatsakė. Bandysime komiteto posėdyje suprasti, ar tai nekompetencija ir valdančiųjų patirties užsienio ryšiuose problema nesugebant priimti visų paramos galimybių, ar tiesiog tarnavimas autokratijoms, krize besinaudojančioms savo "minkštąją galią" pasaulyje ir Lietuvoje įtvirtinti", — pažymėjo Pavilionis.

  Tuo tarpu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pateikė, kad iš Čangša Huanghua oro uosto Kinijoje į Lietuvą išskrido lėktuvas, kuris pristatys į šalį daugiau nei 300 tūkst. reagentų. Numatoma, kad orlaivis nusileis Vilniuje ketvirtadienio vakarą.

  "Tikrai gera žinia. Sutelksime pajėgumus ir galėsime periodiškai testuoti visus medikus. Taip pat ir kitus mūsų žmones, kurie dirba priešakinėse karo su koronavirusu linijose. Ir, žinoma, tai galimybė visiems likusiems, kurie jaučia simptomus ir nori žinoti atsakymą", — parašė premjeras savo paskyroje Facebook.

  Anksčiau Kinija išsiuntė Lietuvai medicinines kaukes ir pirštines. Be to, per Lietuvos ambasadą Kinijoje vyko derybos dėl respiratorių, akinių, kepurių, vienkartinių chalatų, vienkartinių kombinezonų, antbačių tiekimo.

  Naujausiais duomenimis, šalyje užfiksuota 290 užsikrėtimo koronaviruso atvejų. Karantino režimas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2391)

  Dar šia tema

  Pranešta, kad Ukmergės rajone koronavirusu užsikrėtė aštuoni medikai
  Koronavirusas Lietuvoje: susirgusiųjų skaičius siekia 290
  Vaikas 16 valandų buvo namuose su koronavirusu užsikrėtusios motinos lavonu
  Tegai:
  koronavirusas, Kinija, konservatoriai

  Svarbiausios temos