14:22 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Viktoras Uspaskichas teigė, kad patikėti Daliai Grybauskaitei atlikti COVID-19 pasekmių mažinimo fondo vadovės vaidmenį buvo klaida, nes ji galvoja tik apie savo reitingus

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Europos Parlamento narys, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas sukritikavo sprendimą perduoti COVID-19 pasekmių mažinimo fondo valdymą buvusiai Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei bei papasakojo, ko išmoko per jos kadenciją.

  Apie tai Uspaskichas papasakojo tiesioginėje transliacijoje savo Facebook paskyroje (čia pateiktų jos ištraukų kalba netaisyta). 

  Praeitą savaitę paaiškėjo, kad finansų ministro Viliaus Šapokos įkurtu COVID-19 pasekmių mažinimo fondu rūpinsis prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama žymių šalies medikų, mokslininkų ir verslo atstovų komanda.

  Aptardamas šį sprendimą, politikas išreiškė pasipiktinimą dėl to, kad jai buvo patikėta valdyti fondą.

  "Aš nesuprantu, kam reikėjo Grybauskaitei patikėti valdyti fondą. Jos buvimas valdžioje mane išmokė, kokiu lyderiu būti negalima. Į ją žiūri ir iš karto supranti, kad tokiu lyderiu neturi būti <...> Ji privertė pagalvoti, kokiu turi būti lyderiu, kaip reikia daryti, kad būtų geriau. <...> Tai buvo geros mano pamokos", — teigė Uspaskichas.

  Politikas mano, kad patikėti Grybauskaitei atlikti COVID-19 pasekmių mažinimo fondo vadovės vaidmenį buvo klaida, nes jai rūpi tik jos politinė karjera.

  "Tokios situacijos metu patikėti žmogui, kuris galvoja tik apie savo reitingus, būnant šalies vadove valdė šalį visokiais sugalvotais pažymais, skambučiais prokurorams, kuriant intrigas, agresyvias retorikas, provokuojant konfliktus net tarptautiniame lygmenyje. Jinai gi nemažai provokavo, ji labai norėjo išprovokuoti konfliktą, net karinį, su Rusija", — kalbėjo Uspaskichas.

  Europarlamentaras priminė, kad per dešimt jos valdymo metų emigravo daugiausia gyventojų, ekonomikos, sveikatos ir švietimo srityse nebuvo atlikta jokių reformų.

  Anksčiau šį sprendimą sukritikavo ir Seimo narys Naglis Puteikis. Pasak jo, Dalia Grybauskaitė pirmenybę teikia ne žmonių sveikatai, o ekonomikai.

  COVID-19 pasekmių mažinimo fondo lėšos bus skiriamos padėti tiems, kuriems to labiausiai reikia. Pirmosios surinktos lėšos bus skiriamos medikams ir ligoniams: bus perkamos asmens apsaugos priemonės, reagentai ir kita medicininė įranga.

  Dėl naujojo koronavirusio protrūkio nuo kovo 16 dienos Lietuvoje įvestas karantinas, kuris pratęstas iki balandžio 13 dienos. Šiuo metu Lietuvoje užfiksuoti 290 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje

  Svarbiausios temos