10:25 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2419)

  Europarlamentaras teigia, kad visa šiandieninė situacija su koronavirusu gerai įrodo, jog Lietuvos valdžia "buka", nesuvokia dabartinio pasaulio ir rūpinasi vien savo patogumu, o medikus ir gyventojus "paliko likimo valiai"

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Lietuvos atstovas Europos Parlamente Viktoras Uspaskichas pasidalino savo įžvalgomis apie valdžios kovą su koronaviruso plitimu.

  Higienos ir epidemiologijos centro darbuotoja darbe, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Епанчинцев

  Politikas laiko karantiną rimtu dalyku ir griežtai laikosi taisyklių, bet saviizoliacijos metu nusprendė pasidalinti savo priekaištais.

  Savo Facebook puslapyje Uspaskichas surengė tiesioginę transliaciją ir beveik pusantros valandos kalbėjo apie susiklosčiusią situaciją, negailėdamas kritikos valdžiai. Šiame straipsnyje pateiktų transliacijos ištraukų kalba netaisyta.

  Anot politiko, valdžia paliko medikus likimo valiai, nesugebėjimą aprūpinti juos būtiniausiomis priemonėmis vadina "tupumu". Jis mano, kad besiruošdamos karui valdžios institucijos galėtų atsiminti, kad reikalingos apsaugos priemonės.

  "Karas, ginklai, agresija, agresyvi retorika, gyvenimas iš skolintų lėšų, ateities kartų sąskaita, pumpuoti kuo daugiau iš žemės planetos gamtinių išteklių. Tokiu pagrindu, praktiškai valdžios uždavinys šiandien, tokiu pagrindu gyvena. Jie visiškai nesupranta, nesuvokia, ką tai reiškia, šiandieniniai kariniai veiksmai. <…> Nes šių dienų kariniai veiksmai neapsieis be cheminių, biologinių, branduolinių ir kokių tik nori atakų", — sakė Uspakichas.

  Tačiau kartu jis pripažįsta, kad nesugebėjimas "orientuotis realiame pasaulyje" yra ne tik Lietuvos valdžios, bet ir viso pasaulio problema.

  Viktoras Uspaskichas
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Tai, kad valdžia nesugeba pasirūpinti medikais, anot europarlamentaro, tik įrodo, kad paprasti piliečiai jai visai nerūpi.

  "Tai yra visiškas neišmanymas, nesiorientavimas šiandieniniame pasaulyje. Ką jie galvoja išvis? Jiems viso to neprireiks ir jie gali atbaidyti bet kokį agresorių dar valstybės sienos prieigoje? Kitaip kaip visiškai buka mūsų valdžios nepavadinsi", — patikslina politikas.

  Atskirai Uspaskichas atkreipė dėmesį į "tradicines partijas" — konservatorius ir socialdemokratus — kuriems rūpi vien jų pačių "komfortiškas gyvenimas". Pasak europarlamentaro, visus nepriklausomybės metus Lietuvos valdantieji politikai rūpinosi tik savimi, o jų valdymo ypatumus apnuogino "maža būtybė" — taip jis vadina koronavirusą.

  "Tik kalbos, kad jie rūpinasi valstybe, žmonėmis, nepriklausomybe. Jie rūpinasi tik savimi. Jie sau kuria nepriklausomybę. <…> O kas liks nuo tos nepriklausomybės ir jų komfortiško gyvenimo, na, tegul tenkinasi liaudis. <…> Būtent dėl to bet kokios krizės metu mes girdim tiek melo iš jų lūpų", — tikina Uspaskichas.

  Anot jo, visa tai valdžia daro tik siekdama "pridengti savo nesugebėjimą, bukumą suvokti dabartinį pasaulį ir savo prigimtį".

  Būtent toks požiūris į gyvenimą, tvirtina Uspaskichas, ir nulėmė dabartinę situaciją, susijusią su koronavirusu. Jis primena ir žada pateikti įrodymus, kad Sveikatos pasaugos ministerija dar vasario viduryje gavo pasiūlymą įsigyti testų. Tačiau tuomet nieko nebuvo padaryta.

  Šiuo metu Lietuvoje užfiksuoti 299 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Šalyje iki balandžio 13 dienos pratęstas karantinas. Dėl infekcijos plitimo Lietuvos gyventojai susidūrė su apsaugos priemonių trūkumu. Valdžiai teko skubiai sudaryti sutartis dėl dezinfekcinių skysčių gamybos bei pirkti iš užsienio valstybių reagentus virusui nustatyti.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2419)

  Dar šia tema

  PPO: nuosmukis dėl koronaviruso gali būti blogesnis nei 2008 metų krizė
  "Swedbank" ekonomistai prognozuoja Lietuvos BVP mažėjimą dėl pandemijos
  Policija Šiaulių apskrityje aptiko karantino metu veikiantį barą
  Marijampolėje užfiksuotas pirmas koronaviruso atvejis
  Tegai:
  Viktoras Uspaskichas, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos