15:07 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Pasak Vyriausybės vadovo, visos be išimties valstybės medicinos įstaigos bus aprūpintos apsauginėmis priemonėmis

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sureagavo į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad neva lėktuvas, kuris šiandien atgabeno didelę siuntą apsaugos priemonių, priklauso "Rusijos oligarchui".

  Tai jis parašė savo Facebook po to, kai pranešė, kad visos ligoninės bus aprūpintos atgabentomis priemonėmis.

  "P.S. Ir dėl orlaivio: man visiškai nesvarbu, kam priklauso lėktuvai, kuriais gabenamos apsaugos priemonės. Šiandien svarbiausia, kad jos būtų čia, Lietuvoje, kuo skubiau", — parašė Skvernelis.

  Greičiausiai Skvernelis sureagavo į straipsnį, kuriame teigiama, kad priemonės į Lietuvą buvo "atgabentos kompanijos "Volga Dnepr", kuri priklauso rusų oligarchui Aleksejui Isaikinui, orlaiviais".

  Dėl koronavirusinės pandemijos ir nuolat augančio atvejų skaičiaus Lietuvoje kai kurie politikai, ypač konservatoriai, ir toliau aštriai pasisako užsienio politikos tema, kaltindami vyriausybę tuo, kad ji naudojasi "netinkamų šalių" pagalba.

  Anksčiau Seimo "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis ir Emanuelis Zingeris pamatė "pavojų didėjančioje priklausomybėje nuo humanitarinės pagalbos", kurią Kinija teikia Vilniui.

  Tačiau Skvernelio tokie išpuoliai nesustabdė ir jis paskelbė apie naują apsauginių priemonių ir reagentų partiją, kuri turėtų būti pristatyta iš Kinijos į Lietuvą.

  Be to, konservatorius Laurynas Kasčiūnas teigė, kad Rusija ir Kinija, padėdamos labiausiai nukentėjusiai Italijai, "sprendžia savo geopolitinius uždavinius". Konservatorius pripažino, kad šioje situacijoje galbūt mažai kas priklauso nuo Lietuvos, tačiau lietuviai bent jau galėtų "kurį vakarą žvakutes languose uždegti ir mintimis kartu su italais pabūt".

  Kaip pažymėjo Rusijos Baltijos tyrimų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius Sputnik Lietuva komentare, nepaisant visų raginimų uždegti žvakes, Lietuvos konservatorius ir juos palaikančius vargu ar galima vadinti "gerais katalikais", nes kitaip jiems būtų nesvarbu, iš kurios šalies teikiama pagalba pandemijos metu.

  Meževičiaus teigimu, tokia reakcija kyla dėl konservatorių baimės, kad jų pasaulio vaizdas ir ideologija žlunga esamomis sąlygomis.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtinti daugiau kaip 380 atvejų, penki žmonės mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 512 tūkst. žmonių, mirė daugiau kaip 23 tūkst.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Dar šia tema

  Kasčiūnas: Rusijos pagalba Italijai — "parodomoji akcija"
  Lenkijos ir Baltijos šalių rusofobai išsigando Rusijos sustiprėjimo dėl pagalbos Italijai
  Penktasis straipsnis nesuveikė: NATO žlunga nuo koronaviruso smūgių
  Tegai:
  koronavirusas, Rusija, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos