15:39 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad būtent jis pasiūlė idėją įvesti sankcijas "Nord Stream-2"

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad jis yra idėjos įvesti sankcijas "Nord Stream-2" autorius, rašo RIA Novosti.

  "Pavyzdžiui, dujotiekis, rusiškas dujotiekis. Niekas net negirdėjo apie rusišką dujotiekį, kol aš pasirodžiau ir pasakiau: "Gal tai?" Tai buvau aš, o ne kas nors kitas", — pirmadienį sakė jis "Fox" žinių kanalo eteryje.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"

  Dar šia tema

  Vokietijos energetikos ministras užstojo "Nord Stream-2"
  Laivas, galintis užbaigti "Nord Stream-2" statybą, pakeitė savo paskirties uostą
  Austrijos ambasadorius priminė apie "Nord Stream-2" svarbą Europai
  Ukraina su JAV aptaria priemones prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos