17:56 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Puteikis pareiškė, kad kai kurie Seimo nariai reikalauja daryti ilgą pertrauką, nors jų prašoma nepiktnaudžiauti šia teise

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Lietuvos Seimo narys Naglis Puteikis pareiškė, kad "Liberalų sąjūdžio" ir "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" partijų deputatai bando užkirsti kelią kainų reguliavimo įstatymų paketo priėmimui.

  Pasak jo, jie reikalauja ilgos pertraukos. Seimo Statutas suteikia teisę opozicijai tokią pertrauką imti lengvatine tvarka.

  "Kolegos Seimo nariai net maldauja [Eugenijaus ir Simono] Gentvilų nepiktnaudžiauti šia teise ir leisti svarstyti toliau. Tačiau abu Gentvilai ir [Mykolas] Majauskas toliau labai aršiai gina besipelnančius iš nepagrįstų kainų", — rašė Facebook paskyroje Puteikis.

  Politikas argumentavo diskusijų tęsimą tuo, kad Lietuvoje prekybininkai kasdien prideda po 25 proc. antkainio ir litras dezinfekcinio skysčio per savaitę pabrango nuo 4 iki 13 eurų. Jis pabrėžė, kad taip dirbtinai kuriamas deficitas.

  Praėjusią savaitę vyriausybė patvirtino pataisas, kurios laikinai nustatys maksimalias pagrindinių prekių ir paslaugų kainas, todėl nepaprastosios padėties metu bus galima koreguoti išlaidas. Seimas tokią teisę gali suteikti vyriausybei ar kitai institucijai.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad respublikoje išaugo dezinfekcinių priemonių kainos. Keturi litrai dezinfekcinio skysčio dabar kainuoja 50,35 euro.

  Be to, respublikos gyventojai ir politikai skundėsi dėl karantino metu padidėjusių prekių kainų. Net buvo sukurta peticija, siekiant sustabdyti kainų kilimą.

  Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip 530 koronaviruso atvejų, septyni žmonės mirė, septyni pasveiko.

  Karantino režimas respublikoje pratęstas iki balandžio 13 dienos. Kaip perspėjo valdžia, kiekvienas, kuris pažeidžia jo taisykles, susidurs su rimtomis pasekmėmis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 697 tūkstančiai žmonių 202 šalyse, daugiau nei 33 tūkstančiai mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  NATO karo medikai atskrido į Lietuvą aljanso karių gydyti
  Trampas: socialinė izoliacija padės išgelbėti milijoną amerikiečių
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Naglis Puteikis, Seimas

  Svarbiausios temos