04:54 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Seimo narės Rasa Petrauskienė ir Agnė Bilotaitė prašo Verygos nedelsiant imtis priemonių kuo skubiau pradėti visuotinį šalies medikų testavimą

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasa Petrauskienė ir Agnė Bilotaitė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindamos nedelsiant pradėti visuotinį šalies medikų testavimą dėl COVID-19 infekcijos.

  Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Iki šiol priimti sveikatos apsaugos ministro ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai neįteisino privalomo asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų testavimo dėl COVID-19.

  "Kaip matome, infekuotų medikų sparčiai daugėja. Jau šiai dienai infekuoti 84 medikai, o vien tik Ukmergėje izoliuota 200 medikų. Ilgiau delsiant galime susidurti su situacija, kai per patį pandemijos piką nebeturėsime galinčių dirbti medikų", — sako Petrauskienė.

  "Įstaigoms palikta teisė pačioms spręsti, kokia tvarka vykdyti tyrimus. Nežinia, ar dėl noro sutaupyti reagentų, ar dėl negebėjimo suvokti situacijos rimtumo, kol kas testuojama tik dalis medikų, tyrimai neatliekami periodiškai, nors tai būtina siekiant tiksliai nustatyti infekuotus asmenis", — teigia Bilotaitė.

  Anot parlamentarių, būtini skubūs sprendimai siekiant užkirsti kelią pavojingos infekcijos plitimui gydymo įstaigose.

  Seimo narės prašo ministro nedelsiant imtis priemonių kuo skubiau pradėti visuotinį šalies medikų testavimą.

  Nespėja atlikti tyrimus

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį spaudos konferencijoje pranešė, jog dėl to, kad laboratorijos yra labai užimtos, koronaviruso tyrimų rezultatai vėluoja visoje Lietuvoje.

  "Laukti tenka ne tik Vilniuje, laukti tenka ir kituose miestuose. Kadangi mes labai išplėtėme tyrimų paėmimo apimtis, laboratorijos nespėja su tokiais augimo tempais. Nors jos diegia papildomus pajėgumus, jos yra fiziškai ribotos", — teigė Veryga.

  Antradienį Lietuvoje buvo maždaug 2300 neištirtų testų dėl koronaviruso, trečiadienį šis skaičius sumažėjo iki 1800, papasakojo ministras.

  Koronavirusas Lietuvoje

  Trečiadienio ryto duomenys rodo, kad Lietuvoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasiekė jau 581. Stacionariai gydomi 108 pacientai, 8 pacientai gydomi reanimacijoje, trims žmonėms dirbtinai ventiliuojami plaučiai. 

  Karantino režimas šalyje pratęstas iki balandžio 13 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 754 tūkst. žmonių 202 šalyse, daugiau nei 36 tūkst. mirė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Veryga: Lietuvoje yra 11 sunkių COVID-19 ligos atvejų
  NATO užsienio reikalų ministrai aptars kovą su koronavirusu
  Piliečių grąžinimas Lietuvai kainavo apie 150 tūkstančių eurų
  "The Guardian": Britanijai be darbininkų iš Rytų Europos gresia badas
  Tegai:
  konservatoriai, Aurelijus Veryga, COVID-19, Seimas

  Svarbiausios temos