19:03 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen perspėjo ES valstybes nares, kad kovodamos su koronavirusu, jos neturėtų atsisakyti Europos vertybių ir laisvių

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Europos Komisijos vadovės pareiškimas daugiausia skirtas Vengrijai, kur prezidentas Viktoras Orbanas gavo neribotą galią dėl nepaprastosios padėties įstatymo, rašo "Le Figaro".

  Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen antradienį perspėjo ES valstybes nares, kad jos nesinaudotų koronaviruso pandemija, kad būtų apribotos piliečių pagrindinės laisvės.

  "Europos Sąjunga remiasi laisvės, demokratijos, teisinės valstybės ir pagarbos žmogaus teisėms vertybėmis. Tai yra mūsų bendros vertybės. Turime jas gerbti ir saugoti net šiais sunkiais laikais", — sakė von der Leyen.

  Anot jos, visos skubios priemonės turėtų būti proporcingos ir taikomos tik prireikus.

  Anot leidinio, savo pranešime Europos Komisijos pirmininkė ne tik primena bendrą tvarką, bet ir specialiai perspėja Budapeštą, kur pirmadienį buvo priimtas įstatymas dėl neribotų galių suteikimo prezidentui Viktorui Orbanui.

  "Jau daugelį metų svajoju apie Jungtines Europos Valstijas, — sakė buvęs Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi. — Todėl aš turiu teisę ir pareigą pasakyti, kad po to, ką padarė Orbanas, ES privalo suduoti smūgį ir priversti jį apsigalvoti". Renzi taip pat paragino pašalinti Vengriją iš Europos Sąjungos.

  Prancūzijos laikraštis pabrėžia, kad kol kas Europos Komisija nesiruošia spausti Budapešto: ji teikia pirmenybę visuotinėms priemonėms ir išreiškia savo požiūrį teisinės viršenybės klausimais. Be to, ES valdymo organas atlieka nuodugnią kritinių priemonių, kurių imtasi įvairiose ES valstybėse narėse, analizę. Komisijos atstovų teigimu, jie ketina "ištirti priimtus įstatymus ir tai, kaip jie įgyvendinami", tuo pat metu nurodydami, kad priimtas įstatymas ir jo įgyvendinimas kai kur gali nesutapti. Auditas neapeis ir Belgijos, kur prieš savaitę premjerė Sophie Wilmès šešiems mėnesiams gavo specialių įgaliojimų.

  "Jei turime imtis veiksmų, imsimės", — perspėjo vienas Europos diplomatas.

  Šiuo metu Europos Vadovų Taryba neviršija diskusijų dėl teisinės valstybės padėties Vengrijoje ir Lenkijoje, nors abiem valstybėms pradėta procedūra pagal ES sutarties 7 straipsnį. Europos ministrų susitikimas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. "Le Figaro" pabrėžia, kad 7 straipsnyje numatyta procedūra turi ribotumą: sprendimą turi priimti vieningai visos ES valstybės narės, taigi, jei Vengrija ir Lenkija bus vieningos, joms nebus galima taikyti jokių sankcijų.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse

  Dar šia tema

  Penktasis straipsnis nesuveikė: NATO žlunga nuo koronaviruso smūgių
  EK vadovė: kovos su COVID-19 priemonės neturi pažeisti teisių ir laisvių
  Puteikis: dalis seimūnų bando sutrukdyti priimti kainų reguliavimo įstatymų paketą
  Tegai:
  Ursula von der Leyen, Europos Sąjunga, Europos Komisija

  Svarbiausios temos