11:30 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  ES mano, kad dekretas taip pat pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę, "nes tai yra dar vienas žingsnis, verčiantis gauti Rusijos pilietybę pusiasalyje"

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Europos Sąjunga sukritikavo sprendimą uždrausti užsienio piliečiams ir įmonėms įsigyti žemės Kryme, vadindama tai "tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimu", rašo RIA Novosti.

  Anksčiau oficialiame teisinės informacijos interneto portale buvo paskelbtas Rusijos prezidento dekretas dėl pasienio teritorijų, kuriose užsienio piliečiai, asmenys be pilietybės ir užsienio juridiniai asmenys negali turėti žemės nuosavybės teise, sąrašo išplėtimo. Į sąrašą buvo įtraukta 11 Krymo Respublikos rajonų, aštuoni miestai bei Sevastopolio savivaldybės.

  "Europos Sąjunga nepripažįsta šio dekreto", — sakoma ES Užsienio reikalų tarybos pranešime. Šiame dokumente dekretas pavadintas "dar vienu bandymu priversti pusiasalį integruotis" į Rusiją.

  ES manoma, kad dekretas taip pat pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę, "nes tai yra dar vienas žingsnis, verčiantis gauti Rusijos pilietybę pusiasalyje". "Tai taip pat gali paskatinti nepagrįstą turto atėmimą", — rašoma dokumente.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame didžioji dauguma Krymo Respublikos ir Sevastopolio rinkėjų balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

  Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį įvykusio perversmo. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos Federacijos prezidento, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  JAV tiki, kad Krymą ištiks Baltijos šalių likimas. Ir istorijos pabaiga
  Paaiškėjo, kodėl NATO laivai negali vykdyti žvalgybos šalia Krymo
  Krymas susivienijimą su Rusija pavadino likimo dovana
  Putinas įvertino bandymus suabejoti Krymo tapatybe
  Jie net nesapnavo: kodėl NATO kariškiams derėtų pažiūrėti į pratybas Kryme
  Tegai:
  Rusija, ES, Krymas

  Svarbiausios temos