02:33 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Anksčiau JAV, ES, Didžioji Britanija, Ukraina ir Gruzija neleido JT Generalinei Asamblėjai priimti Rusijos pasiūlyto rezoliucijos projekto, raginančio panaikinti vienašališkas sankcijas, kurios trukdo šalims kovoti su koronavirusu

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos deputatas iš Krymo regiono Michailas Šeremetas Vakarų valstybių sprendimą blokuoti JT Generalinės Asamblėjos rezoliuciją dėl sankcijų, užkertančių kelią kovai su koronavirusu, panaikinimo pavadino marazmu, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau JAV, ES, Didžioji Britanija, Ukraina ir Gruzija neleido JT Generalinei Asamblėjai priimti Rusijos pasiūlyto rezoliucijos projekto, raginančio panaikinti vienašališkas sankcijas, kurios trukdo šalims kovoti su koronavirusu.

  Rusijos ambasada Vašingtone, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Агарышев

  Visų pirma, dokumente buvo raginama padėti labiausiai nukentėjusioms šalims, ypač besivystančioms šalims, atsisakyti prekybos karų ir taikyti vienašališkas sankcijas, apeinant JT Saugumo Tarybą. Be Rusijos, deklaracijos autorėmis tapo dar 28 valstybės.

  "Marazmas stiprėja. Visa tai yra politinės intrigos ir slapti žaidimai. Vietoj to, kad išgelbėtų savo tautas, kartu imtųsi teisingų žingsnių viso pasaulio labui, jie ir toliau užsiima pigiu politiniu populizmu. Vakarų šalims laikas atsisakyti netinkamų užmojų ir niekam nereikalingų žaidimų, kad visa žmonija susivienytų prieš naują priešą, kurio vardas — koronavirusas", — RIA Novosti pasakojo Šeremetas.

  Anot jo, šiandien pasaulyje iš tikrųjų vyksta biologinis karas, kurio metu visa žmonija turi stovėti vienoje pusėje.

  "Aš nesuprantu, kuo galima vadovautis blokuojant tokią rezoliuciją, kai reikia gelbėti daugelio žmonių gyvybes visame pasaulyje. Vakarų šalys rodo antihumanistiškos politikos pavyzdį", — pabrėžė jis.

  Anot jo, šiandien Rusija tapo lokomotyvu, teikiančiu beatodairišką pagalbą daugeliui kovoje su infekcijos plitimu.

  "Visa tai daroma nesitikint kokių nors nuolaidų. Rusijos žmonės visada daro gera, bet kokia kaina gelbėdami kitus", — pabrėžė deputatas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau užfiksuota 900 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 45 tūkst. žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  JT Generalinė Asamblėja blokavo Rusijos rezoliuciją dėl sankcijų panaikinimo
  Smūgis į nugarą Baltijos šalims: JAV ragina NATO vienytis su Rusija
  Tegai:
  JT Generalinė Asamblėja, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos