10:44 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Po antros kadencijos buvusiai Lietuvos prezidentei neliko plačių karjeros perspektyvų, mano politologas Jurijus Svetovas

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Po to, kai Dalia Grybauskaitė baigė eiti Lietuvos prezidentės pareigas, ji neturėjo daug variantų, sakė interviu Sputnik Lietuva politologas Jurijus Svetovas.

  "Na, o ką jai daryti — arba būti nereikalinga pensininke, arba bent jau šiose pareigose sužibėti. Žinoma, kad valdžia — užkrečiamas dalykas, todėl tiek daug žmonių, praradę valdžią, baisiai nerimauja... Šį reiškinį sunku įveikti. Gali būti, kad Grybauskaitei šios pareigos — išsigelbėjimas ir išeitis iš užmaršties, kurioje ji atsidūrė", — sakė Svetovas.

  Kaip priminė ekspertas, jei pažvelgtume į JT ilgalaikę praktiką, ši organizacija aktyviai naudojasi buvusių įvairių valstybių vadovų patirtimi.

  "Tai tipiška praktika. Tai žmonės, kurie vadovaudami valstybei ar vyriausybei, palaiko nuolatinius ryšius su kolegomis visame pasaulyje, dalyvauja JT organizuojamuose renginiuose", — sakė jis.

  Politologo vertinimu, šiuo atveju, kai kyla būtinybė (ypač sureguliuoti naujos struktūros darbą), jie naudojasi tokių žmonių patirtimi.

  "Ji [Grybauskaitė] — aktyvi asmenybė, garsiai kalbėjusi. Klausimas — kiek ji buvo efektyvi vadovė, tai tegul nusprendžia Lietuvos žmonės. O čia, matyt, vadovavosi šiais sumetimais. Ir, žinoma, negalima atmesti galimybės, kad tie žmonės, kurie "prastuminėjo" Grybauskaitę į tam tikras Europos Sąjungos pareigas, kas nepavyko, tai jai pasiūlė kaip savotišką paguodos prizą", — sakė Svetovas.

  Anksčiau buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo paskirta Jungtinių Tautų Finansinės atskaitomybės, skaidrumo ir sąžiningumo komisijos vadove.

  Komisiją kovo mėnesį sudarė JT Generalinės Asamblėjos prezidentas Tijjani Muhammad-Bande ir JT Ekonomikos ir socialinių reikalų tarybos vadovė Mona Juul. Pagrindinis tikslas yra užkirsti kelią pasauliniams finansiniams nusikaltimams, tokiems kaip mokesčių slėpimas, pinigų plovimas ir korupcija.

  Kartu su Grybauskaite komisijai vadovaus buvęs Nigerijos ministras pirmininkas Ibrahimas Mayakis.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Dalia karo lauke: atakuojami sveikatos apsaugos ministras ir Lietuvos prezidentas
  Grybauskaitė stojo į kovą dėl Vyriausybės vadovo posto
  Tegai:
  Lietuva, JTO Žmogaus teisių taryba, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos