02:46 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Per virtualią konferenciją su Lietuvos parlamentarais Pranckevičius teigė, kad ES ekspertai mato bandymus "sukelti nepasitikėjimą ES ir NATO"

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. ES neseniai tariamai susidūrė su "sistemingu dezinformacijos srautu iš Rusijos ir Kinijos". Apie tai virtualiame Europos ir užsienio reikalų komitetų posėdyje pranešė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

  "Mes kovojame ne tik su virusu ir jo plitimu, bet ir su eksponentiškai plintančia dezinformacija iš Rytų — ne tik Rusijos, bet ir Kinijos", — sakė jis.

  Pranckevičius Lietuvos parlamentarams sakė, kad ES ekspertai mato bandymus "sukelti nepasitikėjimą ES ir NATO, sumenkinti valstybių narių galimybes įveikti krizę". Be to, jie tariamai fiksuoja "melagingų žinių apie patį virusą ir priemones jam įveikti".

  Politikas ragino aktyviai kovoti su "dezinformacija".

  Anksčiau Lietuvoje konservatorių partijos deputatai įžvelgė "pavojų" didėjančioje priklausomybėje nuo humanitarinės pagalbos, kurią Kinija teikia Vilniui.

  Žiniasklaida taip pat teigė, kad vieną iš medicininių prekių krovinių į šalį tariamai pristatė bendrovės, priklausančios "Rusijos oligarchui", lėktuvas. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, atsakydamas į tai, teigė, kad, trūkstant apsauginių priemonių ir greitai plintant infekcijai, jam "nerūpi", kam priklauso lėktuvas, kuris Lietuvai pristato reikalingas prekes.

  Užsienio reikalų komiteto posėdyje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nuramino tautiečius ir patikino, kad Lietuva tarptautinėje arenoje kelia klausimus apie dezinformacijos plitimą krizės metu.

  Baltijos šalys nuolat deklaruoja apie "Rusijos grėsmę", o dabar vis dažniau ir apie Kinijos keliamą "pavojų". Lietuvos VSD ataskaitoje teigiama, kad Kinijos žvalgyba galėjo "šnipinėti", bandyti "įdarbinti" Lietuvos piliečius ir bandyti susipažinti su įslaptinta informacija. Taip pat Lietuvos politikai reguliariai mato "grėsmę" Kinijos investicijose.

  Kinijos ambasada Lietuvoje kaltinimus Vilniui išvadino absurdu, o pats pareiškimas diplomatus "sukrėtė ir nustebino". Maskva taip pat ne kartą paneigė visus Lietuvos valdžios institucijų kaltinimus.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 930 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau kaip 46 tūkst. žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Kinija padės Rusijai laimėti naftos karą
  Kinija neketina pasinaudoti koronavirusu, kad sustiprintų įtaką pasaulyje
  Tegai:
  ES, NATO, koronavirusas, Kinija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos