01:56 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Pasak Viktoro Uspaskicho, tai, kad šalies valdžiai pavyks įveikti pandemiją, mažai tikėtina

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Europos Parlamento narys iš Lietuvos, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas pareiškė, kad koronaviruso epidemija parodė visišką Lietuvos Respublikos valdžios neišmanymą ir visų 30 metų valdymo bukumą. Pranešimas paskelbtas oficialiame politiko tinklalapyje.

  Anot jo, per visą šitą laiką Lietuvos Respublikos vadovybė kariuomenei pirkinėjo kuo daugiau patrankų, tankų, visureigių ir "auksinių šaukštelių", tuo tarpu sveikatos, socialinio apsaugos, švietimo ir ekonomikos srityse nebuvo vykdomos jokios reformos.

  "O elementarių kaukių medikams nesugebėjo parūpinti. Čia peršasi viena išvada. Tūpumas, kuris parodo visišką nesugebamą realiai vertinti šiuolaikinį gyvenimą ir orientuotis situacijoje. Plaukimas pasroviui, kaip ir visas kitas išprotėjęs pasaulis. Karas, ginklai, agresyvi retorika, gyvenimas iš skolintų lėšų ateities kartų sąskaita. Pumpuoti kuo daugiau gamtinių išteklių iš mūsų planetos — toks pagrindinis šių dienų valdžios uždavinys", — pareiškė Europos Parlamento narys.

  Uspaskichas laiko fantazijomis ir iliuzijomis tai, kad vyriausybė suvaldys koronavirusą. Anot jo, Lietuva nėra izoliuota šalis ir turi atvirą sieną su Europos Sąjunga. Ir net jei kai kuriose šalyse pavyks sustabdyti ligos paplitimą epidemijos metu, po karantino atšaukimo vėl bus to viruso židinių protrūkiai.

  "Virusas, skirtingai nuo PVM, vaikšto net ir per sienas. Reikia įvertinti ir kinų patarlę — "krizė tai ir naujos galimybės" bei pasistengti maksimaliai išnaudoti šitą krizę šalies vystymuisi", — pažymėjo politikas.

  Uspaskichas pridūrė, kad vyriausybė turėtų investuoti į konkurencingų produktų gamybą, nes per eksportą egzistuoja ir smulkusis verslas, ir turizmas, ir visos socialinės sritys.

  Taip pat europarlamentaras sukritikavo buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės politiką. Jis pareiškė, kad per jos valdymo metus respublikos nacionalinė skola išaugo daugiau nei 30 milijardų litų, o gyventojų skaičius sumažėjo 800 tūkstančių žmonių.

  Viktoras Uspaskichas
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Per jos valdymo laikotarpį nepadaryta nei viena reforma nei švietimo, nei socialinės apsaugos, nei sveikatos apsaugos, nei ekonomikos, nei finansų srityje. Tik padidėjo finansavimas krašto apsaugai, kuris epidemijos metu parodė, kad visiškai ne ten buvo leidžiami pinigai, net nesukaupiant taip reikalingų medicininių priemonių karinių veiksmų atveju. Absoliutus nulis. Gydytojai šiandien plikomis rankomis išėjo į kovą su šita problema. Už tokius dalykus turi atsakyti visi šitie vadovai, nes tai yra nusikaltimas prieš valstybę, kuriam neturi būti taikomas senaties terminas", — padarė išvadą jis.

  Lietuvoje nuo kovo 16 dienos paskelbtas karantinas buvo pratęstas iki balandžio 13 dienos. Naujausiais duomenimis, daugiau nei 770 žmonių šalyje yra užsikrėtę COVID-19, 11 žmonių mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei vienas milijonas infekcijos atvejų 208 šalyse, daugiau nei 57 tūkst. žmonių mirė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Europos Komisijos vadovė įvertino situaciją dėl koronaviruso plitimo
  Dėl koronaviruso sustabdyti Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo darbai
  Kinijos žiniasklaida papasakojo, kaip koronaviruso pandemija priartino ateitį
  Paaiškėjo, kaip koronaviruso pandemija paveikė Lietuvos oro uostų veiklą
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Europos Parlamentas, koronavirusas, Viktoras Uspaskichas, Lietuva

  Svarbiausios temos