10:30 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Anot konservatoriaus Lauryno Kasčiūno, Minskui teks palaukti oro susisiekimo atnaujinimo, kol bus pateikti patikimi duomenys

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. "Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" (TS-LKD) partijos narys Laurynas Kasčiūnas palaikė sienų su Baltarusija uždarymą. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  "Komentuodamas situaciją nepriklausomai Baltarusijos televizijai "Belsat" pabrėžiau, kad lėktuvų skrydžius iš Baltarusijos jau reikėjo stabdyti anksčiau (gerai, kad bent jau nuo balandžio 4 d.), be to, jei ir toliau nebus patikimos informacijos apie Covid-19 situaciją kaimyninėje šalyje gali būti, kad baigiantis karantinui ir atsiverinėjant sienoms su Latvija ir Lenkija, Baltarusijai gali tekti dar palaukti", — parašė jis.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad negalima pasitikėti oficialia Baltarusijos informacija apie koronavirusą, nes situacija kaimyninėje šalyje tariamai "daug blogesnė", nei praneša oficialus Minskas.

  Atsakydamas į tai Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paragino Nausėdą "užsiimti savu virusu". Anot jo, Baltarusijoje dar neatėjo momentas, kai "reikia gesinti gaisrą", tačiau jei tai įvyks, tada Minskas su tuo susidoros efektyviau nei Lietuva.

  Pasienio tarnyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Александров

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad Baltarusijoje susiklosto nepalanki padėtis, todėl Lietuva galvoja apie oro susisiekimą sustabdymą tarp abiejų šalių sostinių. Skrydžius tarp Minsko ir Vilniaus vis dar vykdo Baltarusijos įmonė "Belavia".

  Baltarusija yra vienintelė šalis regione, kuri dar neuždarė savo sienų dėl koronaviruso pandemijos. Baltarusijoje užregistruota daugiau nei 440 COVID-19 atvejų, taip pat penkios mirtys nuo užkrato. Lietuvoje susirgusių skaičius viršijo 800.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei vienas milijonas infekcijos atvejų 208 šalyse, daugiau nei 57 tūkst. žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Dar šia tema

  Dėl koronaviruso sustabdyti Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo darbai
  Rusijos gydytojas Italijoje įvardijo klaidas kovoje su koronavirusu
  Kinijos žiniasklaida papasakojo, kaip koronaviruso pandemija priartino ateitį
  Paaiškėjo, kaip koronaviruso pandemija paveikė Lietuvos oro uostų veiklą
  Lietuvoje patvirtintas vienuoliktas mirties nuo koronaviruso COVID-19 atvejis
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, koronavirusas, Laurynas Kasčiūnas

  Svarbiausios temos