16:55 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (60)

  Apeliacinis teismas konstatavo, kad apygardos teismas, pratęsdamas Paleckiui suėmimo terminą, neatsižvelgė į tai, kad ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir baudžiamoji byla perduota teismui, kardomoji priemonė taikoma daugiau negu metus ir penkis mėnesius

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas tenkino kaltinamo šnipinėjimu Rusijos naudai Lietuvos opozicijos lyderio Algirdo Paleckio gynėjų skundą, kuriuo buvo prašoma Šiaulių apygardos teismo nutartimi pratęstą kardomąją priemonę — suėmimą — pakeisti švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis.

  Apie tai pirmadienį pranešė Lietuvos apeliacinio teismo spaudos tarnyba.

  Kovo viduryje Šiaulių apygardos teismas nusprendė pratęsti Paleckio suėmimą dviem mėnesiams. Taigi, jo paskirta kardomoji priemonė buvo panaikinta.

  Teisėjų kolegija Paleckiui paskyrė intensyvią priežiūrą, 50 tūkst. eurų užstatą bei asmens dokumentų (paso ir asmens tapatybės kortelės) paėmimą. Intensyvi priežiūra kaltinamajam skirta šešiems mėnesiams, įpareigojant dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą ir neišeiti iš namų, išskyrus dalyvavimą teismo posėdžiuose.

  Apeliacinis teismas konstatavo, kad apygardos teismas, pratęsdamas Paleckiui suėmimo terminą tuo pagrindu, kad kaltinamasis bėgs nuo teismo, tinkamai neįvertino visų šiuo metu esančių bylos aplinkybių, t. y. kad ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota teismui, kardomoji priemonė — suėmimas — taikoma daugiau negu metus ir penkis mėnesius, o dėl karantino ir jo režimo šalyje teismo procesas gali dar užtrukti. 

  Skirdamas švelnesnes kardomąsias priemones aukštesnės instancijos teismas taip pat atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis turi gyvenamąją vietą, turto, iki sulaikymo dirbo, turi šeimą ir suaugusius vaikus, iki šiol jo šeimos nariai rūpinasi ir palaiko ryšius su juo, o tai rodo tvirtus socialinius ryšius ir leidžia daryti išvadą, kad Paleckio asmenybė nekelia ypač didelio pavojaus kitiems.

  Anksčiau pranešta, kad daugiau nei 50 signatarų kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą, prašydami sušvelninti kardomąją priemonę Paleckiui. Kreipimąsi pasirašė Egidijus Bičkauskas, Vytenis Andriukaitis, Česlovas Juršėnas, Gediminas Vagnorius, Nijolė Oželytė, Mečys Laurinkus, Emanuelis Zingeris ir daugelis kitų. 

  Paleckis laikomas kalėjime nuo 2018 metų rugsėjo dėl įtarimų "šnipinėjimu Rusijos naudai". Per šį laiką jis labai sulyso, o jo sveikatos būklė kelia nerimą.

  Paleckis ne kartą yra pareiškęs apie savo nekaltumą. Sulaikymo priežastimi jis pavadino tai, kad šia byla Lietuvos valdžia jam atkeršijo už bendravimą su rusais ir domėjimąsi 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto.

  Politikas anksčiau buvo nuteistas už pareiškimus apie sausio 13-osios įvykius Vilniuje, kai jis padarė prielaidą, kad "savi šaudė į savus". Tačiau tada teismas jį išteisino, nes nebuvo sudėtinių nusikaltimo aspektų.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva rodo visišką demokratinių vertybių, kurias ji skelbė stodama į Europos Sąjungą ir NATO, atsisakymą ir galbūt net atmetimą.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (60)

  Dar šia tema

  Politologas: Vilnius daro viską, kad sutrukdytų gegužės 9 dienos minėjimą šalyje
  RF ambasada Lietuvoje: VSD ėmėsi atviro rusų persekiojimo
  Pas vieną iš "Nemirtingojo pulko" akcijos organizatorių atliktos kratos
  Tegai:
  Algirdas Paleckis, Lietuvos apeliacinis teismas

  Svarbiausios temos