19:31 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (60)

  Pirmadienį Lietuvos apeliacinis teismas tenkino kaltinamo šnipinėjimu Rusijos naudai Algirdo Paleckio gynėjų skundą, kuriuo buvo prašoma Šiaulių apygardos teismo nutartimi pratęstą kardomąją priemonę — suėmimą — pakeisti švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Naivu manyti, kad opozicijos politikui Algirdui Paleckiui buvo pakeista prevencinė priemonė todėl, kad jis buvo kaip nors išteisintas. Apie tai Sputnik Lietuva komentare teigė istorikas Valerijus Ivanovas.

  "Teismo sprendimo... esmė yra ta, kad pagal Lietuvos įstatymus jis galėjo būti sulaikytas ne ilgiau kaip 18 mėnesių iki teismo. Tačiau balandžio 7 dieną numatytas teismo posėdis neįvyks dėl karantino, o kada įvyks kitas, nežinoma, nes niekas negali atsakyti į klausimą, kada baigsis karantinas... Ir kas žino, su kokiomis problemomis žmonės susidurs, įskaitant ir Lietuvoje, pasibaigus karantinui", — sakė jis.

  Istorikas kaltinimą Paleckiui pavadino "netikra istorija apie Rusijos šnipą ir jo gaują" ir tikisi, kad, atsižvelgiant į naujas problemas, istorija "parodys visą savo idiotišką esmę", o blaiviai mąstantys žmonės spręs aktualias realaus socialinio gyvenimo problemas.

  "Manau, kad [Lietuvos Prezidentas] Nausėda žengia pirmuosius žingsnius, kad būtų galima rasti kokį nors būdą normalizuoti santykius su Rusija — koronavirusas paliko Lietuvą nuošalyje, ir dabar jai teks išsisukti iš situacijos, o priemonių nėra. Prisiminkite ir 60 Nepriklausomybės akto signatarų, tarp kurių yra ir Algirdo tėvas, laišką. Jis šiomis dienomis pateisino šį sprendimą dėl Paleckio. Tai aiškiai buvo užsakytas politinis žingsnis iš Prezidentūros pusės", — teigė Ivanovas.

  Pirmadienį Lietuvos apeliacinis teismas tenkino kaltinamo šnipinėjimu Rusijos naudai Lietuvos opozicijos lyderio Algirdo Paleckio gynėjų skundą, kuriuo buvo prašoma Šiaulių apygardos teismo nutartimi pratęstą kardomąją priemonę — suėmimą — pakeisti švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis.

  Teisėjų kolegija Paleckiui paskyrė intensyvią priežiūrą, 50 tūkst. eurų užstatą bei asmens dokumentų (paso ir asmens tapatybės kortelės) paėmimą. Intensyvi priežiūra kaltinamajam skirta šešiems mėnesiams, įpareigojant dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą ir neišeiti iš namų, išskyrus dalyvavimą teismo posėdžiuose.

  Kovo pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą Paleckio byloje. Ją nagrinės Šiaulių apylinkės teismas. Kartu su Paleckiu kaltinamas ir verslininkas Deimantas Bertauskas. 

  Jie įtariami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, kurių vienas iš jų teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galimai rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

  Paleckis ne kartą yra pareiškęs apie savo nekaltumą. Sulaikymo priežastimi jis pavadino tai, kad šia byla Lietuvos valdžia jam atkeršijo už bendravimą su rusais ir domėjimąsi 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva rodo visišką demokratinių vertybių, kurias ji skelbė stodama į Europos Sąjungą ir NATO, atsisakymą ir galbūt net atmetimą.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (60)

  Dar šia tema

  Lietuvos opozicijos politikas Paleckis lieka suimtas dar dviem mėnesiams
  Čekistų karo metu nekeičia: Lietuvos prezidentas padarė nuspėjamą pasirinkimą
  Tegai:
  teismas, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos