17:21 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (60)

  Pirmadienį Lietuvos apeliacinis teismas panaikino kaltinamojo suėmimą ir paskyrė jam švelnesnę kardomąją priemonę — intensyvią priežiūrą, užstatą ir dokumentų paėmimą

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Opozicinis Lietuvos politikas, buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis jam iškeltą bylą pavadino politine. Jis pabrėžė, kad nebuvo jokio "šnipinėjimo", o prokurorai žinojo apie jo nekaltumą.

  Žurnalistams jis apie tai papasakojo išėjęs iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus. Pirmadienį Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Paleckiui skirtą suėmimą ir paskyrė jam švelnesnę kardomąją priemonę — intensyvią priežiūrą, 50 tūkstančių eurų užstatą ir dokumentų paėmimą.

  "Byla aiškiai politinė, jokio šnipinėjimo nebuvo. Aš laikau save laisvu žmogumi, kuris gali važinėt po pasaulį, susitikinėt su visais, domėtis visokiom temom. Todėl byla yra politinė. Aš tikrai įsitikinęs, kad aš apsiginsiu. Aš labai sunerimęs dėl žmogaus teisių padėties Lietuvoje. Turiu pasakyti, kad dalis prokurorų elgėsi baisiai nesąžiningai", — leidinys "Obzor" cituoja politiko interviu Lietuvos televizijai.

  Paleckis paaiškino, kad prokurorai žino apie jo nekaltumą. Be to, pasak politiko, jie supranta, kad kai kurie kaliniai taip pat yra nekalti arba jiems negali būti skiriamos tokios bausmės, kurios jiems taikomos dar prieš teismą.

  "Pastebėjau, kad yra metodas dalies prokurorų taikomas: mes tave pasodinam iki teismo ir tu privalai apkalbėt save ir kitus, tada mes tave paleisime. Tokie metodai yra labai labai nesąžiningi", — sakė jis.

  Buvęs "Socialistinio liaudies fronto" pirmininkas pažymėjo, kad nerinko informacijos nei apie prokurorus, nei apie teisėjus, ir byloje nėra tokių duomenų. Tačiau, norėdamas parašyti savo knygą apie sausio 13-osios įvykius, jis susitiko su jų dalyviais, gyvenančiais Rusijoje ir Baltarusijoje. Paleckis pabrėžė, kad tai yra jo, kaip žurnalisto, teisė, o jam pareikšti kaltinimai nėra pagrįsti.

  Paleckio byla

  Kovo pradžioje Lietuvos generalinis prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą dėl Paleckio bylos. Be opozicijos politiko, byloje taip pat kaltinamas verslininkas Deimantas Bertauskas.

  Jis įtariamas tiek "bendradarbiavimu su Rusijos žvalgyba", tiek tariamu informacijos rinkimu už piniginį ar kitokį atlygį.

  Paleckis ne kartą sakė, kad yra nekaltas. Sulaikymo priežastimi jis laiko Lietuvos valdžios kerštą už jo domėjimąsi 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais, taip pat dėl jo bendravimo su rusais.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva parodo visišką demokratinių vertybių, kurias ji gyrė stodama į Europos Sąjungą ir NATO, atmetimą.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (60)

  Dar šia tema

  Paleckis pareiškė, kad Lietuvos specialiosios tarnybos sufabrikavo bylą prieš jį
  Signatarai ir Paleckis: žmogiškas solidarumas ar politinės desperacijos aktas?
  Tegai:
  teisėsauga, Lietuva, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos