03:17 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Už balsavo 109 Seimo nariai, 4 buvo prieš, 5 parlamentarai susilaikė. Jo paskyrimą galutinai dar turės patvirtinti prezidentas

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Seimas antradienį nusprendė pritarti prezidento Gitano Nausėdos siūlomai Dariaus Jauniškio kandidatūrai į Valstybės saugumo departamento direktoriaus pareigas. Apie tai pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Šalies vadovui paskyrus Jauniškį, tai bus jau antroji jo kadencija. Už šį Seimo nutarimą balsavo 109 Seimo nariai, prieš — 4, susilaikė 5 parlamentarai.

  Valstybės saugumo departamento direktorius Jauniškis prisistatydamas pabrėžė, kad mato dar daug būtinų atlikti darbų, kad būtų padidintas VSD veiklos efektyvumas saugant valstybę ir visuomenę nuo nedraugiškų išorės inicijuotų veiksnių. 

  "Nepaisant kylančių globalių krizių turime išlaikyti aukštą Lietuvos žvalgybos standartą, kad deramai įvykdytume pareigą prognozuoti ir identifikuoti, įvertinti ir užkardyti išorės grėsmes. Esu tikras, kad einame teisinga kryptimi. Ir pokyčius, ir progresą pasiektus per pastaruosius penkerius metus būtina tęsti", — posėdyje kalbėjo Jauniškis.

  Jauniškis Valstybės saugumo departamento direktoriumi pirmajai kadencijai buvo paskirtas 2015 metais. Jo įgaliojimų terminas baigiasi šių metų birželio mėnesį. 

  Valstybės saugumo departamento direktorių penkerių metų kadencijai Seimo pritarimu skiria ir atleidžia prezidentas.

  Anksčiau Lietuvoje kilo skandalas, susijęs su šalies žvalgyba. Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas teigė, kad jam pirmininkaujant komitetas gavo informacijos, jog vienas iš nacionalinį saugumą užtikrinančių departamentų renka informaciją be įstatyme numatytos priežasties ir galbūt šalies vidaus politiniai procesai yra neteisėtai paveikiami. VSD administracija kaltinimus paneigė.

  Po Bako žodžių dabartinis NSGK vadovas Dainius Gaižauskas teigė nematęs pavaduotojo pateiktos medžiagos ir su ja išsamiau susipažinęs tik uždarame NSGK posėdyje, kur ją pristatė Specialiųjų tyrimų tarnyba ir generalinis prokuroras. Jis pabrėžė, kad šios medžiagos tyrimas buvo vykdomas dešimt mėnesių ir "nebuvo atskleista jokių nusikaltimų, jokio intereso, jokios tvarkos".

  Dar šia tema

  RF ambasada Lietuvoje: VSD ėmėsi atviro rusų persekiojimo
  Nepaisant skandalo, Nausėda paskyrė VSD vadovą antrajai kadencijai
  VSD apkaltino Rusiją panikos dėl koronaviruso skleidimu
  Koronavirusas išnyks, o VSD pasiliks. Ko imsis Nausėda, kad apsaugotų lietuvius
  Tegai:
  Seimas, Valstybės saugumo departamentas (VSD), Darius Jauniškis

  Svarbiausios temos