09:58 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Lietuvos vadovybė derėtų daugiau galvoti apie žalą, kurią šalis patyrė dėl pirmųjų kelių šių metų mėnesių įvykių, mano istorikas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Nors pasaulis atsidūrė sunkioje ekonominėje padėtyje ir kovoja su koronaviruso pandemija, Lietuvos valdžia negali atsikratyti savo amžinosios ligos — rusofobijos, interviu Sputnik Lietuva sakė istorikas ir publicistas Armenas Gasparianas.

  "Jie, matyt, įsitikinę, kad kas antras Rusijos ekspertas ištisas dienas sėdi ir mąsto, kokia ten epideminė situacija Vilniuje ir ar verta apie tai išsamiau parašyti. Taigi, turiu labai nuliūdinti — jie mažiausiai domisi situacija Lietuvoje apskritai, ir ypač dėl koronaviruso joje. Nereikia stengtis pririšti savo fobijų prie labai rimtos problemos", — teigė istorikas.

  Gasparianas paragino Vilnių susimąstyti apie žalą, kurią jis jau patyrė dėl kelių pirmųjų šių metų mėnesių įvykių, ir ką dar patirs.

  "Šiuo požiūriu aš visiškai nesuprantu, kodėl jie tada kritikuoja Sovietų Sąjungą, jei gyvena 1937 metų modeliu, paremtu diversantų, šnipų ir kitų kenkėjų paieškomis", — padarė išvadą jis.

  Valstybės saugumo departamentas stebi Rusijos "bandymus sėti paniką" dėl koronoviruso ir dezinformuoti visuomenę, pirmadienį per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį pareiškė žvalgybos tarnybos vadovas Darius Jauniškis.

  Tačiau jis nenurodė jokių konkrečių "dezinformacijos" ar melagingų pranešimų, skirtų sukelti paniką, pavyzdžių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Dar šia tema

  Konservatoriai ragina Verygą pradėti gydytojų sveikatos patikras
  Pasaulyje trūksta šešių milijonų slaugytojų
  Tegai:
  koronavirusas, rusofobija, Lietuva, Valstybės saugumo departamentas (VSD)

  Svarbiausios temos