18:28 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Ministras pirmininkas tikisi, kad Lietuvos žmonės supras ir palaikys tokį sprendimą, už minėtas lėšas bus perkamos būtiniausios priemonės

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį planuoja priimti nutarimą, kuriuo iš rezervo būtų skirta 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Ispanijai ir Italijai, pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

  Pasak ministro pirmininko, rytoj Vyriausybė planuoja priimti nutarimą ir skirti iš rezervo 100 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Italijai bei Ispanijai — šalims, kurios kovos su koronavirusu fronte šiandien yra tikrai sunkioje ir sudėtingoje situacijoje.

  "Tikiu, kad Lietuvos žmonės supras ir palaikys tokį sprendimą. Kovojant už gyvybes solidarumas su mūsų partneriais Europoje ir kitur yra labai svarbus. Už minėtas lėšas bus perkamos būtiniausios priemonės: apsauginiai skydeliai, respiratoriai, taip pat medicininė įranga, skirta kvėpavimo funkcijos palaikymui. Labai simboliška ir svarbu, jog visa tai — Lietuvoje pagaminta produkcija", — savo Facebook rašo Skvernelis.

  Italijoje balandžio 7 dieną užregistruoti 132 547 ligos atvejai, nuo infekcijos jau mirė 16 523 žmonės. Pasveiko 22 837 žmonės.

  Europos Parlamento pastatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Prieš kelias savaites šalyje buvo uždarytos visos viešojo maitinimo įstaigos, pramogų ir prekybos centrai, grožio salonai, sporto klubai. Išeiti iš namų griežtai draudžiama, leidžiama išeiti tik į parduotuvę ar pasivaikščioti su šunimi. Už karantino pažeidimą gresia nemaža bauda.

  Remiantis Džonso Hopkinso universiteto duomenimis, balandžio 7 dienos rytą Ispanijoje pacientų, sergančių koronavirusu, skaičius siekė 135 032. Ispanijos sveikatos ministras Salvadoras Ilja (Salvador Illa) teigė, kad šalyje kasdien atliekama nuo 15 000 iki 20 000 greitųjų testų.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  Pasaulyje trūksta šešių milijonų slaugytojų
  Epidemiologė papasakojo, kada COVID-19 epidemija pasieks piką
  Džonsono liga nesutrukdė deryboms tarp Briuselio ir Londono
  Europa ir JAV ruošiasi bado riaušėms
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, humanitarinė pagalba, Ispanija, Italija, Lietuva

  Svarbiausios temos