11:13 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Taip norima išvengti produktų kainų kėlimo, tai ypač susiję su padidėjusiomis dezinfekcinio skysčio, respiratorių ar kaukių kainomis

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Seimas praneša, kad leido ekstremaliosios situacijos metu reguliuoti būtiniausių prekių kainas. 

  Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Civilinės saugos įstatymo pakeitimus, kurie leis atsiradus poreikiui ekstremaliosios situacijos metu laikinai nustatyti svarbiausių prekių ir paslaugų maksimalias kainas, taip pat kitus šių prekių ir paslaugų pardavimo ir teikimo būtinus apribojimus.

  "Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gauna vartotojų paklausimus dėl galimai padidėjusių produktų kainų, ypač dėl padidėjusio dezinfekcinio skysčio, respiratorių ar kaukių kainų", — pristatydamas naujas nuostatas sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

  Pasak jo, reklama kelia paniką ir skatina gyventojus be rimtos priežasties įsigyti didesnius nei reikalinga būtiniausių prekių kiekius, ir tokiu būdu didėja konkrečių prekių paklausa rinkoje.

  Pagal naujas nuostatas, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija turės teisę nustatyti būtinų prekių ir paslaugų sąrašą ir pavesti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai stebėti šių prekių ir paslaugų kainų bei prieinamumo pokyčius.

  Nustačius valstybės lygio ekstremalioje situacijoje gyventojams, institucijoms ar ūkio subjektams būtinų prekių ar paslaugų trūkumą ir jų gamintojų, pardavėjų ar paslaugų teikėjų piktnaudžiavimą nustatant šių prekių ir paslaugų kainas, apie tai bus informuojama Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija, kuri galės siūlyti Vyriausybei priimti sprendimą dėl tam tikrų kainų reguliavimo ir pardavimo sąlygų ir kitų ribojimų nustatymo. Prieš Vyriausybei priimant tokį sprendimą turės būti gauta ir įvertinta Konkurencijos tarybos nuomonė.

  Kaip teigiama dokumento aiškinamajame rašte, tokių priemonių, kaip kainų, parduodamų produktų kiekių reguliavimas ar eksporto draudimas, turėtų būti imamasi tik kaip kraštutinių priemonių.

  Be to, šie apribojimai turės būti nustatomi laikantis proporcingumo principo, nepažeidžiant sąžiningos konkurencijos ir ūkio subjektų lygiateisiškumo. Apribojimai turės būti atšaukiami nedelsiant, išnykus jų įvedimo priežastims.

  Anksčiau Lietuvos gyventojai ir politikai skundėsi dėl karantine esančių prekių kainų padidėjimo. Buvo sukurta peticija, reikalaujanti sustabdyti kainų augimą.

  Trečiadienio ryto duomenimis Lietuvojė patvirtinti 912 koronaviruso atvejai.  15 žmonių, kuriems buvo nustatytas koronavirusas, mirė,  aštuoni pacientai pasveiko.Lietuvoje nuo kovo 16 dienos paskelbtas karantinas, jis pratęstas iki balandžio 13 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,2 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 72,7 tūkstančių žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Dar šia tema

  PSO: dar per anksti prognozuoti koronaviruso pandemijos pabaigą
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Seimas

  Svarbiausios temos